Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
N 25. jaan. 2024

Navi Akadeemia

12:00

Võru vald | Navi küla

  • kogukond
  • Põhiprogramm

Info

Navi Akadeemias räägitakse üksildusest tänapäeva ühiskonnas.

25. jaanuaril 2024 saab Navi Akadeemias kuulata loenguid ning osaleda aruteluringides.

Üksindus on tänapäeva ühiskonnas kasvav probleem. Selle põhjuseks on mitmed tegurid, sealhulgas linnastumine, tööhõive muutumine, sotsiaalmeedia ja teenuste kolimine internetti. Arutelude käigus avataksegi teadlaste ja ekspertide abiga üksilduse teemat erinevate nurkade alt.

Seminari peaesinejad on Tartu Ülikooli sotsiaalse innovatsiooni teadur Dagmar Narusson ja Tartu Ülikooli ajakirjanduse professor Halliki Harro-Loit koos Tartu Ülikooli eetikakeskuse teaduri Mari-Liisa Parderiga. Loenguosad seminaril vahelduvad arutelude ja töötubadega. Narusson käsitleb üksildusele reageerimist kogukondlikus võtmes. Harro-Loit räägib üksildusest töökohal ja organisatsioonides ning Parder täiendab seda aruteluga eluliste juhtumite ja võimalike reageerimisvõimaluste üle.

Registreeru sündmusele siin: https://forms.gle/KzJiqWafJJLGzjdX9.

Akadeemiat korraldab MTÜ Navi Külaselts koos Tartu Ülikooli eetikakeskuse projektiga Tartu Maailmaülikool. Tartu Maailmaülikool on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

✳ Navile saamiseks tuleb Tartust sõita Võrru. Sobiv Lux Expressi buss väljub 10 Tartust ja jõuab Võrru 11.10. Kl 17.30 väljub buss Võrust Tartusse tagasi. Võru kesklinnast, muusikakooli juurest väljub kl 11.30 Võru valla Kultuuribuss, mis sõidab edasi Navile. Buss peatub ka u 11.35 Võru bussijaama juures. Tagasi sõidutab kultuuribuss osalejad kell 16.30. Võrus on võimalik võtta muidugi ka takso. Lisaküsimuste korral võtke ühendust korraldajatega.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-voru

Keeled

  • EST

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav kuulmispuudega inimestele

Korraldaja

Tartu Ülikooli eetikakeskus, MTÜ Navi Külaselts

Asukoht

Külaseltsi, Navi küla, Võru vald, Võrumaa

Vaata veel

Vaata kõiki