Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
K 10. juuli 2024

Näituse „Looduse loor“ seebimullide töötuba lastele

11:00 - 12:15

Tartu linn | Tartu Ülikooli botaanikaaed

  • kogukond
  • näitus/muuseum
  • Põhiprogramm
Osta pilet 7 €

Osalemiseks tuleb eelregistreerida, osalemise eest tasumine kohapeal kassas.

Info

Tartu Ülikooli botaanikaaias avatud näitusel „Looduse loor“ mõtestatakse botaanikaaia rolli liikide säilitamise ja teadustöö kohana ning luuakse dialoog kunsti ja teaduse vahel. Kolmapäeval, 10. juunil toimub lastele teadust ja kunsti ühendav seebimullide töötuba.

Seebimullide töötuba on mõeldud 6–11aastastele lastele. Koos juhendajate, kunstniku ja Tartu Lastekunstikooli õpetaja Eva Labotkini ja botaanikaaia loodushariduse spetsialisti Margit Hirvega avastatakse seebimullide värvilist ilu ja uuritakse, kuidas teha täiuslikke seebimulle.

„Koos otsime vastuseid küsimustele, miks seebimullid katki lähevad ja mida selle vastu ette võtta ning kas mullidega saab ka kunsti teha,“ sõnas töötoa juhendaja Labotkin.

Töötuba toimub õues või vihmase ilma korral siseruumides. Palume osalejatel kanda ilmale vastavaid riideid, mis võivad ka kohati veidi märjaks saada. Töötuba toimub eesti keeles.

Seebimullide töötuba toimub kolmapäeval, 10. juulil kell 11–12.15 Tartu Ülikooli botaanikaaias. Töötoas osalemine on tasuline: 7 eurot lapse kohta. Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine (link avaneb nupu alt „mine ostma“). Töötoas saavad osaleda 15 last, kohtade arv on piiratud. Kogunemine botaanikaaia kassa juures.

Seebimullide töötuba kuulub näituse „Looduse loor“ publikuprogrammi. Loe edasi näituse ekskursioonide ja kuraatorituuride kohta loodusmuuseumi ja botaanikaaia kodulehel. Näitus on osa Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivalist ning kuulub Euroopa Kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammi. Näitus „Looduse loor“ on Tartu Ülikooli botaanikaaias avatud 15. juunist kuni 28. juulini. Näitust saab külastada botaanikaaia lahtiolekuajal iga päev kell 10–17. Näituse külastamine ja ekskursioonil osalemine on kasvuhoonepiletiga.

Näitust toetavad Kultur | lx – Luksemburgi kunstinõukogu, Kultuuriministeerium/ Luksemburgi valitsus, Tartu linn ja Eesti Kultuurkapital.

Lisateave
Margit Hirv
loodushariduse spetsialist
Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed
[email protected] ǀ +372 523 9736

Keeled

  • EST

Korraldaja

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Asukoht

Lai 38, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki