Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
28. märts - 18. mai 2024

Näitus “Kirjanduslike paikade taasloomine”

11:00 - 17:00

Tartu linn | Tartu Ülikooli kunstimuuseum

  • näitus/muuseum
  • Lisaprogramm
Piletikassas (kohapeal) 4 €

Info

Tartu Ülikooli kunstimuuseumis olev näitus kutsub taaskohtuma raamatutes kohatud paikadega.

Näitus toob esile, kuidas meid ümbritsev meedia loob füüsilise ruumi. Meedia ümbritseb meid kõikjal – fotode, raamatute, digimaailma, filmide ja illustratsioonidena – ning kuna multimeedia on meie igapäevaelu osa, leiame end alatasa selle keskmes. Tihtipeale anname meid ümbritsevale meediale omasoodu uue kuju, kujutledes näiteks seda, kuidas meie elu mõne vaadatud filmi maailmas välja võiks näha. Vahendamise tulemusena saab sellisest muundumisest ise kunstiteos. Siinsel näitusel uuritakse seda rikkalikku ja võimast nähtust lähemalt, keskendudes kirjanduslike paikade ümberkujundamisele.

Ilukirjanduses sündinud paiku kantakse üle pärismaailma, neid kajastatakse teiste vahendite abil ja neile antakse uus vorm. Maailma eri paigust pärit kunstnikud on saanud endale eesmärgiks vormida oma nägemuse järgi mõni kirjanduslik paik, kajastades seda siis kas maalil, videos, muusikas, interaktiivses kogemuses, virtuaal- ja liitreaalsuses või multimeedia installatsioonis.
Näitus kuulub Tartu 2024 lisaprogrammi, kirjandusfestivali Prima Vista 2024 „Paremad ja halvemad tulevikud“ programmi ning ulmekirjanduse uurimise assotsiatsiooni (SFRA) rahvusvahelise konverentsi sotsiaalprogrammi. Näitust toetab Eesti Kultuurkapital ning Tartu Ülikooli kultuuriteaduste instituut.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG

Korraldaja

Tartu Ülikooli kunstimuuseum

Asukoht

Ülikooli 18, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki