Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
L 6. juuli 2024

Laboratorio Module 24

19:00 - 20:00

Tartu linn | Armastusesaal

  • teater
  • muu
  • Põhiprogramm
Osta pilet 12 - 25 €

Täispilet 17€, Sooduspilet 12€, Toetajapilet 25€

Info

Laboratorio Module 24 on installatiivne lavastus, mis seob endas füüsilise teatri, tantsu-, meedia- ja installatsioonikunsti. Lavastusprojekt valmib Anssi Laiho (FIN), Johhanna Anett Toomeli (EE), Helle Mari Toomeli (EE), Milla Virtaneni (FIN) ja Leevi Lehtineni (FIN) koostöös. Laboratorio Module 24 etendub Tartus Aparaaditehase Armastuse saalis 5.-13. juulini aastal 2024.

Laboratorio Module 24 on inspireeritud kunstnike ühisest armastusest looduse, loodusfilmide, hobuste, õdede ja vendade, miniatuuride ning VHS kassettide ühte sulanduvate salvestuste vastu.

Lavastuse visuaalne keel viib vaataja teekonnale läbi enda mõtete, luues erinevaid maastikke ning illusioone ning sulatades aeg-ajalt etendajad üheks elutute objektidega.
Laboratorio Module 24 on vastulause ühekordsele kunstile, see muutub, areneb, kasvab, seguneb ja taasseguneb juba varem looduga, muutudes protsessiks, mis end üha uuesti läbi uute kunstnike, kohtade ja teemade defineerib.

Laboratorio lavastusprojekti kontseptsiooni autorid on Milla Virtanen ja Leevi Lehtinen. Laboratorio esimene lavastus toimus 2021. aasta novembris Tantsuteater Minimi programmi osana Kuopios, Soomes. Tollal oli see tervet õhtut täitev performatiivne kunstitükk, mis koosnes mitmetest moodulitest, mida lõid kunstnikud Belgiast, Iirimaalt ja Soomest.

Laboratorio Module 24 on sellest eraldiseisev lavastus, mis valmib äsjaloodud kunstnike meeskonna koostööna.
Laboratorio nomineeriti Videosäde auhinnale, mida antakse parima videokujundus eest Soome teatris.

Laboratorio Module 24 osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kontseptsioon ja lavastaja: Milla Virtanen
Koreograafia: Helle Mari Toomel, Johhanna Anett Toomel ja Milla Virtanen
Etendajad: Helle Mari Toomel, Johhanna Anett Toomel ja Anssi Laiho
Visuaalkunst ning fotograafia: Leevi Lehtinen
Helikunst: Anssi Laiho
Kommunikatsioon: Carolina Tagobert
Produktsioon: BAM BAM Art Productions ja Lemoot Kompanii

Laboratorio Module 24 tänab Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinn, Oulu 2026 Euroopa Kultuuripealinn, Oulu Culture Foundation, Eesti Kultuurkapital, Nordic Culture Point, Oulu linn, Arts Promotion Centre Finland ja Culture Moves Europe, mida rahastab Euroopa Liit

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Korraldaja

BAM BAM Art Productions ry ja Lemoot kompanii

Asukoht

Kastani 42, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki