Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
L 18. mai 2024

Kosutusretk: Millist pidurit tõmmata?

11:00 - 15:00

Põlva vald | Kiidjärve

  • muu
  • Lisaprogramm

Info

Lihtsalt Rahulikult kosutusretk viib sind mõnusale jalutuskäigule, et üheskoos mõtiskleda ajast ning kiire elutempoga paremini toimetulekust.

Lihtsalt Rahulikult kosutusretk viib sind mõnusale jalutuskäigule, et üheskoos mõtiskleda ajast ning kiire elutempoga paremini toimetulekust.🕧🌳

Võtame looduskaunis kohas hetke endale ja avastame viise, kuidas kiirest elutempost paremini taastuda.

🚶Ühildame tervisliku aktiivsuse, kauni looduse, hetkes kohalolu, oma kogemuste mõtestamise ja toetavad kaaslased, mis kõik on olulised tegurid oma tervise toetamisel. Jalutame ning naudime maalilist pikniku maitsva toidu ja põneva aruteluga.

💭Millist pidurit tõmmata? Kahjuks pole elu sageli nagu autosõit, kus meie ees on vaid üks gaas ja üks pidur. Pigem on meil kasutada suur juhtimispult paljude erinevate nuppudega. Ja meie ülesandeks on nuppe vajutada viisil, mis paneks kõik parameetrid ilusti kokku sobima, et liiguksime sobivas suunas ja sobiva rütmiga.
Võime aega erinevates eluvaldkondades erinevalt tajuda, suhestuda vastavalt olukorrale ja päevale ajaga mitmel erineval moel. Sellest lähtuvalt ei ole alati lihtne otsustada, kuidas hetkel aeglustamist vajame. Mõnikord peame hoopis mõnes eluvaldkonnas tegema kiirema sprindi, et peale seda rahulikumalt võtta. Tempo võib eri valdkondades olla erinev.
Seekordsel kosutusretkel tutvume erinevate aega käsitlevate mõistetega. Näiteks elutempo, ajakasutus, ajasurve, ajataju, pingutus ja puhkus, keskendumine ja hajusmõtlemine. Õpime neil vahet tegema, et praktilise harjutuse käigus paremini mõista, kuidas ja mida aeglustada ning mida hoopis kiirustada.

👉 Jalutuskäik on kokku maksimaalselt 7 kilomeetrit ning ei eelda eelnevat füüsilist ettevalmistust.

🌿Retke korraldaja: Maret Kesküla
Maret on psühholoogia ja orienteerumise taustaga aeglustamise koolitaja ja nõustaja. Maret juhendab osalejaid metsas liikumisel ning pakub tuge oma kogemuste mõtestamisel ja positiivsete muutuste planeerimisel.
🌿Retke korraldaja: Liisa Õunpuu
Liisa on kogenud looduses seikleja ja entusiastlik aeglase elustiili põhimõtete rakendaja. Ta toetab kosutusretke sujuvat toimimist ning osaleb ideede jagaja ja osalejate kogemuste mõtestajana vestlustes.

👥Grupi suurus: kuni 10 inimest
🗣️Antud Kosutusretk toimub inglise keeles

📍Kohtumispaik retke alguses: Kiidjärve külastuskeskus
🚗 Soovi korral on võimalik matka alguspaika tulla autoga.
Huvist liituda Tartust korraldajate või mõne teise osaleja autoga anna märku kirjutades meile sotsiaalmeedias @lihtsalt.rahulikult või meili teel [email protected]
🚂 Samuti on võimalik saabuda ühistranspordiga. Tartu-Kiidjärve rong sõidab loodusesse vahemikus 10.06-10.41. Kuna rongipeatus asub kohtumispaigast umbes 25 minutilise jalutuskäigu kaugusel, saavad korraldajad vajadusel autoga rongile vastu tulla.

✨Kosutusretk on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

See on Sinu puhkehetk, mis loob hoopis pikemaajalist mõju!😌

Keeled

  • ENG

Ligipääsetavus

  • hästi käituva lemmikloomaga külastajad

Korraldaja

Lihtsalt Rahulikult

Asukoht

RMK Kiidjärve kuklaserada, Kiidjärve, Põlva maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki