Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
L 3. veebr. 2024

Kooskasvamise Akadeemia

10:00 - 18:00

Räpina vald | Leevi

  • kogukond
  • Põhiprogramm
Osta pilet 10 €

Kogu päeva osalustasu sisaldab ka lõunasööki

Info

Kooskasvamise akadeemia fookuses on kogukonnad, kestlik kahanemine ja pärandkultuur.

✳ Kooskasvamise Akadeemia tegusasse päeva mahuvad loengud, praktilised töötoad, maitsev lõunasöök, arutelud ning soovijatele õhtune saun. Päeva ametlik osa kestab kl 10-18. Kõik päeva tegevused, sh lõunasöök on pileti hinna sees.

Akadeemia peaesinejad on Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi lektor Dagmar Narusson, virtuaalreaalsuse teadur ja kliimaaktivist Madis Vasser ja rahvakultuuri ja looduslike pühapaikade pikaajaline uurija ning praktik Ahto Kaasik.

Madis Vasser kõneleb sellest, kuidas kogukondlik ning lihttehnoloogiline eluviis on roheinnovatsiooni võtmeks ning kuidas rääkida talupojatarkusest moodsate mõistetega.

Dagmar Narusson annab ülevaate uustekkeliste kogukondade toimimisest ja arengust.

Ahto Kaasik kõneleb sellest, miks on pärimuslikud tarkused vajalikud ja miks on hea tunda kohalikku pärimust, keskendudes kohapärimusele ja looduslikele pühapaikadele.

✳ Lõunasööki pakub ettevõte Vana-Võromaa Vegan.

✳ Pärast lõunat toimub neli praktilist töötuba.

Kaia-Kaire Hunt tutvustab aastatuhandeid vanu keha ja meele tasakaalustamiseks mõeldud Tiibeti hingamispraktikaid ja Tiibeti Nejang joogat.

Anna Maquet juhendamisel saab igaüks endale valmistada leporello ehk väikese lõbusa akordioniraamatu, kasutades värvi, tinti ja loovust.

Triinu Guerrini töötoas saab teha reaalsed sammud kooskasvamiseks ja koosettevõtluseks, tuginedes sinise majanduse põhimõtetele ja Triinu enda aia kogemustele. Samuti saab meisterdada paberist seemnete hoidmise ümbrikke.

Saunanaine Helen Moppel tutvustab saunaga seotud praktikaid ja tavasid ning ravimtaimede kasutamist saunasoolades.

Päeva modereerib koolitaja, ökokogukondade uurija ja Gaia Akadeemia eestvedaja Toomas Trapido. Võtame päeva kokku ühises aruteluringis ning ametlik programm saab punkti ühise laulmisega.

Päeva jooksul on avatud väike kogukondlik laat kohalike inimeste oma toodetega.

Pärast kella 18 jätkub kogukondlik saunaõhtu koos saunajuttudega.

Sõidujagamise võimalused ja lisainfo leitav sündmuse FB lehelt: https://fb.me/e/4Nv9Q2XkZ.

Kontakt: Marit Külv, [email protected], telefon 5905 3469.

Kooskasvamise akadeemiat korraldab MTÜ Kagu-Eesti Loodusrahvas koostöös Tartu Ülikooli eetikakeskuse projektiga Tartu Maailmaülikool. Tartu Maailmaülikool on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Rahalise toega paneb õla alla Eesti Kultuurkapital. Akadeemiat sponsoreerivad Räpina Vald, Loona talu veski (OÜ Rüärääk), Roosiku šokolaadivabrik, Wiera küünlakoda ja teised.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-polva

Keeled

  • EST

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele

Korraldaja

Tartu Ülikooli eetikakeskus, Kagu-Eesti Loodusrahvas

Asukoht

Leevi, Põlva maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki