Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
L 6. juuli 2024

Klaaspärlimäng 2024: Lähis-Ida ja baroki treff

19:00

Tartu linn | Tartu Jaani kirik

  • muusika
  • Lisaprogramm

Info

Avventura Barocca (Šveits), Maya Amir (metsosopran), külalisena Andres Mustonen Strozzi, Monteverdi, anonymous, Sartori, trad, Lully, Itri, Ali Ufkî Bey, Wahab, Corelli

Šveitsi ansambli Avventura Barocca ja Iisraeli laulja Maya Amiri ühiskontserdi kava toob kokku muusika, mis paistab üksteisest kauge ja erinev ainult esmapilgul. Lähis-Ida ja Vahemere piirkond on ajalooliselt olnud viljakaks lõikepunktiks väga erinevatele kultuuridele, soodustades eri stiilide sulandumist ja uute muusikavormide teket. Avventura Barocca kontsert süvenebki nendesse mõjudesse, jagades kuulajaga korraga nii Lääne-Euroopa kui Lähis-Ida rikkalikke muusikalisi traditsioone. Pakutav muusikaline teekond teeb peatusi Itaalias, Hispaanias, Prantsusmaal, Kreekas, Türgis ja Iisraelis ning iga esitatav teos on otsekui värav eri piirkonda, pakkudes killukesi erinäolistest kultuuripäranditest. Avventura Barroca on Maya Amiri poolt ellu kutsutud kooslus, mis koosneb ajaloolisele esitusele keskendunud interpreetidest, kes kõik on lõpetanud prestiižse Baseli vanamuusika akadeemia. Ansambli liikmed ise on pärit erinevatest riikidest, näidates koosmusitseerimisel suurt potentsiaali, mis peitub kultuurideüleses koostöös.

Iisraelis sündinud metsosopran Maya Amir on õppinud Baseli vanamuusika akadeemias, lõpetanud Tel-Avivi ülikooli maineka Buchmann-Mehta muusikakooli ning omandanud magistrikraadi ooperilaulus Leipzigi muusikakõrgkoolis. Lisaks on ta täiendanud end Andreas Scholli, John Norrise, Berthold Schmidi, Abbie Furmansky, Hans Pieter Hermanni, Peter Berne’i, Claude Websteri ja Margreet Honigi juures. 2018. aastal saavutas ta kolmanda koha rahvusvahelisel Froville’i barokklaulu konkursil Prantsusmaal ning hõbepreemia Manhattani rahvusvahelisel muusikakonkursil New Yorgis. Lauljatar on teinud koostööd mitmete koosseisudega, sh Barrocade Ensemble, Kölner Akademie, Hortus Musicus ja Ensemble La Phoenix Basel. Amiri kireks on barokkooperite ajalooliselt informeeritud esitus, kuid solistina on tema repertuaaris ka traditsiooniline juudi muusika ja maailmamuusika. Ooperirollidest on ta laulnud Cherubinot (Mozarti „Figaro pulm“), Amintat (Vivaldi „L’Olimpiade“), Piaceret (Händeli „Il Trionfo del Tempo e del Disinganno“) ja Ricardot (Scarlatti „Il Trionfo dell’Onore“). Amir on andnud välja albumi „Night on the Waters“, millel kõlab lauljanna ja tema ema kirjutatud Vahemere maade muusikakultuurist mõjutatud looming.

Rohkem infot leiad meie kodulehelt!

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele

Korraldaja

ERP OÜ

Asukoht

Jaani 5, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki