Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
R 12. juuli 2024

Jalutuskäik „Miks Tartu pargid ei võiks ilusad olla?“

17:00 - 18:30

Tartu linn | Uueturu park

  • muu
  • Põhiprogramm

Tasuta

Info

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprpgrammi projekti "Kureeritud elurikkus eestvedajad" ja Tartu ROHEringi projekti kutsuvad arutama Tartu kesklinna parkide üle.

Palju on kuulda rahulolematust kesklinna parkide ilme üle. Hein on õudne! Pargid on võssa kasvanud! Jõe ääres vedelevad vettinud notid! Nõges salvab pahkluid! Ohakas kasvab üle pea! Tahaks midagi ilusat!

„Kureeritud elurikkuse“ tuuril selgitame kesklinna parkide väljanägemise tagamaid, räägime, kuidas saab „kole“ ilus olla ja arutame, miks seda kõike vaja on.

Ootame jalutuskäigule kõiki, kes on viimasel ajal tundnud, et kesklinna parkides valitseb korralagedus, kõik on kole ja räämas ning tahaks aru saada, mis toimub ja kes vastutab.

Alustame jalutuskäiku Uueturu pargist, seisatame linnaniidu ja linnarohtla juures, jalutame läbi Keskpargi niitmata alade ning lõpetame Vabaduse puiestiku linnasalus lamapuidu ja oksavaaludega.

Jalutuskäiku veavad Kureeritud elurikkuse naiskond, maastikuarhitektid Merle Karro-Kalberg, Karin Bachmann ja Anna-Liisa Unt ning Tartu linnalooduse koordinaator Mirjam Võsaste.

Sündmus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Korraldaja

MTÜ Kino

Asukoht

Uueturu, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki