Liigu otse sisu juurde
Toimunud sündmus
K 3. juuli 2024

Jalgrattamatk Otepää filmimaastikel

11:00 - 15:00

Otepää vald | Otepää vald

  • kogukond
  • muu
  • Põhiprogramm
Osta pilet 16 - 80 €

NB! Piletite müük lõpeb 48 tundi enne sündmuse algust, so 01.07 kl 11:00.

Info

Matka käigus läbime ratastel tuntud Eesti filmide võttepaikasid Otepää ümbruses. Võttepaikades tunnete ära filmidest tuttavad kohad, saate teada filmitegemise telgitagustest ning kuulete kohalike elanike mälestusi võtete ajast.

Sukeldu Eesti filmiajaloo südamesse meie erakordsel filmimaastike rattamatkal, mille käigus:
-avavad kohalikud elanikud vaid selleks päevaks oma koduhoovid, kus on filmitud tuntud eesti filmide võtteid;
-kuuled kohalike elanike meenutusi ja põnevaid lugusid filmide “Suvi”, “Nipernaadi” ja “Vanad ja kobedad saavad jalad alla” filmivõtete aegadest;
-avastad Otepää vallas paikasid ja vaateid kodumaistest filmidest, mis tavalisele turistile varju jäävad;
-on võimalus rekvisiitide abil filmistseene taaslavastada ja ümberkehastuda filmitegelasteks;
-saad lasta fotograafil võttepaikades endast vahvaid fotosid teha;
-saad nautida kohalikke kvaliteetseid maitseid Toidupada poolt pakutud toekal lõunasöögil;
-saad nautida rahulikus tempos rattaga liikudes Otepää piirkonna kaunist loodust.
Kas tahaksid näha filmist „Suvi“ tuttavat Raja Teele talu, kus Imelik mängis suure tamme all kannelt ja tähistati Teele ja Kiire kihlust ning kus toimus Teele ja Arno taaskohtumine?
Või hoopis sattuda filmist „Nipernaadi“ Jaagu talu õuele, kus toimus härjavõitlus?
Rattamatkal me just neid kohti külastamegi, et saaksid kogeda tõelist äratundmist, kuna võttekohad on tõesti endiselt täiesti äratuntavad.
Ainult sel suvel, ainult ühel päeval (3. juulil) avavad kohalikud elanikud sulle oma hoovid, et saaksid seda äratundmist kogeda ning kuulata pererahva uskumatuid lugusid ja meenutusi filmivõtete ajast. Lisaks on võttepaikades ka rekvisiidid (kostüümid, parukad jms), mille abil saad ka ise tuntud filmitegelaseks kehastuda ja äratuntaval taustal endast pildid või video lasta teha. Meiega liigub kaasas ka fotograaf, kelle matka jooksul tehtud jäädvustused meile seda päeva veel pikalt meenutama jäävad.
See on mõnus lõõgastav päev, kus liigume ratastel rahulikus tempos Otepää piirkonna kaunist loodust nautides ühest võttekohast teise, et sukelduda kohalike elanike meenutuste abil filmimaailma telgitagustesse ja soovi korral ka ise filmistaariks kehastuda.
Ühes peatuskohas ootab matkajaid ka maitsev kohalikust toorainest toekas lõunasöök imeliselt Toidupada Kristalt (toidupada.ee).
Sündmus kestab kokku ca 4-4,5 tundi. Matka alguses tutvume omavahel ning vaatame ja meenutame ühiselt tuntud filmistseene, mille võttepaikasid matka käigus külastame. Järgnevalt suundume ratastel võttepaikadesse. Kokku läbime ratastel ca 17 km. Liikumise tempot kohandame osalejatest lähtuvalt.
Rattamatk on sobiv ka lastele. Kuni 5-aastasele rattatoolis istuvale lapsele on osalemine tasuta. 6-13-aastastele oma rattaga osalevatele lastele soodushind.
Tule üksi, sõprade või perega ja veeda mõnus puhkepäev tuntud eesti kultusfilmide võttepaikasid külastades ja Otepää kauneid maastikke imetledes!
Jalgrattamatk Otepää filmimaastikel on Lõuna-Eesti kogukonnaprogrammi raames osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-otepaa

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • väikelapsega pere sõbralik

Korraldaja

Otepää Külade Ühendus

Asukoht

Pühajärve tee, Otepää, Valga maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki