Liigu otse sisu juurde
L 17. aug.

Vunki Külale!

13:00 - 18:00

Võru maakond

  • kogukond
  • muu
  • Lisaprogramm

Tasuta

Info

Vunki Külale! on koosloomeline minihäkaton, mille käigus kaheksa ärksameelset Võru maakonna küla võõrustavad külalisi üle Eesti ning otsivad ühiselt neid teadmisi, oskusi ja väärtusi - ellujäämise kunste - mis aitaksid tulevikus seal paremini elada ja oma kultuurist kantuna paremat homset luua. Vunki Külale! toimub Eesti külade parlamendi ehk Maapäeva raames.

Vunki Külale! on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Sündmuse “Vunki Külale!” eesmärk on tuua kokku küla- ja maaelu edendajad üle Eesti ning koondada nende kollektiivne põlvkondade- ja valdkondadeülene tarkus, et koosloomeliselt otsida lahendusi lõuna-Eesti kogukondade suurimatele väljakutsetele. Sündmuse formaat on inspireeritud Võrumaal tuntud Vunki Mano! loometalgutest ehk sotsiaalsest häkatonist, kus sektoriteüleselt otsitakse lahendusi piirkondlikult olulistele probleemidele. Vunki Külale! on minihäkaton, mille käigus töötatakse välja võimalikke lahendusi ärksameelsete kogukondade endi poolt sõnastatud probleemidele ja väljakutsetele. Võrumaa kogukondade seest rohujuuretasandilt sõnastatud väljakutsed saavad läbi arutatud ja lahti häkitud koos kohaliku kogukonna, avaliku sektori esindajate ning teiste maakondade kodanikuühiskonna vedajatega. Arutelust sündinud häkid ja ärksameelsed lahendused ei jää mitte sahtlisse seisma, vaid jõuavad väljundina juba järgmisel päeval Maapäeva parlamendi foorumile, kus sõnastatakse Eesti külade manifest ning antakse maaelu edendamiseks suuniseid nii külaliikumisele endale, kohalikele omavalitsustele kui riigijuhtidele.

Sündmus on etteregistreerimisega ning osalejate arv on piiratud.
Sündmus on tasuta.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-voru

Keeled

  • EST

Ligipääsetavus

  • hästi käituva lemmikloomaga külastajad

Korraldaja

Võrumaa Arenduskeskus

Asukoht

Võru maakond

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki