Liigu otse sisu juurde
4. - 5. okt.

Viljandi päranduspidu

11:00

Viljandi linn | Viljandi spordihoone ja Vabaduse plats

  • rahvakultuur
  • mess/laat
  • põhiprogramm
  • tartu 2024
  • Põhiprogramm

Tasuta

Info

Päranduspidu kutsub aktiivselt osalema käsitöömeistreid, pärimusmuusikuid, tantsijaid, jutuvestjaid, vaimse kultuuripärandiga seotud haridusasutuste ja kogukondade esindajaid, et jagada ja tutvustada oma kultuuripärandiga seotud teadmisi, oskusi ja loomingut läbi esitluste, näituste, töötubade, loengute ja muude kaasahaaravate tegevuste.

UNESCO loovlinnade võrgustikku kuuluv Pärandilinn Viljandi korraldab 1.-5. oktoobril rahvusvahelise Viljandi pärandusfestivali, mis ühendab pärandkultuuri, hariduse ja kestlikkuse. Festivali raames toimub mitmeid eriilmelisi sündmusi: konverentsid, meistriklassid, kunstiprojektide esitlemised ning suurejooneline päranduspidu.

4.-5. oktoobril toimuva hariva ja meelelahutusliku päranduspeo eesmärgiks on tutvustada laiemale publikule Eesti vaimse pärandi parimaid palasid ning innustada kasutama pärandis leiduvaid teadmisi, oskusi ja praktikaid meie tänaste probleemide lahendamisel. Päranduspeo südameks on pärandoskuste ja vaimse kultuuripärandi nähtuste esitlusele pühendatud näituse- ja messiala Viljandi spordihoones, Pärimusmuusika Aidas ja seda ümbritseval alal. Koos samal ajal toimuva pärandusfestivali ja Pärimusmuusika Lõikuspeoga muutub Viljandi selleks nädalavahetuseks terveks Eesti kultuuripärandi pealinnaks.

Päranduspidu kutsub osalema käsitöömeistreid, pärimusmuusikuid, -tantsijaid, jutuvestjaid, vaimse kultuuripärandiga seotud kogukondi, muuseumite ja haridusasutuste esindajaid, et jagada ja tutvustada oma kultuuripärandiga seotud teadmisi, oskusi ja loomingut. Oodatud on esitlused, näitused, avatud töötoad, loengud, meeleolukad võistlused ja muud igas eas publikut kaasa haaravad tegevused. Ettepanekud võiks keskenduda vaimse kultuuripärandi nähtustele, pärandoskustele ja -toitudele, kohalike loodusmaterjalide väärindamisele ning samuti parandamisele, taas- ja uuskasutusele. Teretulnud on ka pärandil põhinevate toodete, teenuste ja toidu müük.

Päranduspeo ekspositsioonipinnal osalemiseks palume hiljemalt 14.05.2024 täita avaldus registreerimisvormil: https://bonifatiusegild.ee/viljandi-parandusfestivali-paranduspidu/

‌Viljandi pärandusfestival 2024 kuulub Tartu 2024 kultuuripealinna programmi ning seda korraldavad Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia ja Eesti Pärimusmuusika Keskus koostöös Bonifatiuse Gildi, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu, Eesti Rahvakultuuri keskuse ja UNESCO loovlinnade võrgustikuga. 

Keeled

  • EST
  • ENG

Korraldaja

Bonifatiuse Gild MTÜ

Asukoht

Vaksali 4, Viljandi, 71020 Viljandi maakond

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki