Liigu otse sisu juurde
L 5. okt.

Vastutustundlik koerapidamine ja vaimne heaolu – Vestlus psühholoogiga

14:30 - 16:30

Tartu linn | Hea Koer

  • kogukond
  • muu
  • Lisaprogramm

Info

Kuidas peaks koerainimene suutma koera vajadusi rahuldada ja leidma aega veel ka enda jaoks? Kuidas hoida asju elus tasakaalus? Teine küsimus on, kuidas saaksime vastastiku - koeraomanik ja mittekoeraomanik, panustada hoolivamasse ja austavamasse ühiskond. Kutsume külla psühholoogi ja räägime nii üksikisiku kui ühiskonna ning teooria ja praktika tasemel vaimsest heaolust.

Vestlussari “Koertest kultuuripealinnas” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Kuidas peaks koeraomanikud jõudma kõiki nõudmisi täita – koera sotsialiseerida ja treenida, käia lõõgastavatel jalutuskäikudel looduses (kui need üldse lõõgastavad on?!), majandada kodust keskkonda, et kuts pahandusi teha ei saaks? Sest lisaks koerale on ju ka veel nõudlik töö- ja pereelu! Lapsi on vaja viia ikka muusikakooli ja trenni ja enda stressi tahaks ka maandada regulaarselt ja tõsise trenniga.
Kuidas hoida ennast liiga õhukeseks kulumast, kui sul on nii palju hoolealuseid ja projekte, millele oma tähelepanu jagada? Kuidas hoida oma igapäevaelu selline, et igas päevas oleks midagi, mis toidaks omaenda hinge? Kuidas elada tänases tormavas maailmas jätkusuutlikult ja inimesele sobival kiirusel. Kas koer võtab või hoopis annab aega?

Teine oluline teema, millest tahame sel korral rääkida, on sallivam ühiskond. Kuidas me koerainimestena peaksime käituma, et näidata üles suuremat austust ja hoolivust nende kaaskodanike suhtes, kes koeri ei armasta? Sageli võime kommentaariumidest lugeda polariseerunud postitusi koerte ja inimeste teemadel. Alates sellest, kas keegi (koer või siis inimene) peaks tappa saama kuni selleni välja, et tänapäeval kasvatatakse lumehelbekesi (nii inimeste kui koerte näol)… Kuidas me ikkagi saaksime mõistlikul viisil üksteist hoida hoolimata meie erinevatest eelistustest?

Vestluse publikuks on oodatud koeraomanikud, loomadega tegelevad vabatahtlikud ning professionaalid ja kõik asjast huvitatud inimesed!

Vestlus toimub Hea Koera koolitussaalis Ujula 1a, 4. korrus.

Kohtade arv on piiratud ning vajalik on eelregistreerimine!

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 raames võõrustab Hea Koer ja Kristina Mägi 7 vestlust põnevate külalistega, mis teevad tiiru peale koerapidamiskultuuri erinevatele tahkudele alates koerapidamiskultuuri arengust viimastel aastakümnetel kuni koera valu ja koertega kokku puutuvate inimeste vaimse ja füüsilise heaoluni. Igas vestlusringis on uus külaline ning uus teema, mis haakub sellele eelneva Treenimisoskuste õpitoaga. Igast diskussioonist on oodata põnevaid mõttevälgatusi ja -arendusi.
Ürituste eesmärgiks on teadvustada inimeste ja koerte vajadusi nii linnakeskkonnas kui üldisemalt. Ellujäämise Kunst on pürgida kaastundlikuma ja sõbralikuma (koerapidamis)kultuuri poole. Usume, et läbi teadmiste, oskuste ja mõtteviisimuutuse me sinna ka jõuame.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele

Korraldaja

Hea Koer

Asukoht

Ujula 1a, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki