Liigu otse sisu juurde
17. - 18. aug.

Väikese elurikkuse nädalalõpp

10:00 - 18:00

Tartu linn | Tartu loodusmaja

  • koolitus
  • näitus/muuseum
  • Lisaprogramm
Piletikassas (kohapeal) 3 - 5 €

Loodusmaja saab külastada majapiletiga. Erisündmustel võib olla teine hind.

Info

Tartu loodusmajas 17-18.08 2024. a toimuv Väikese elurikkuse nädalalõpp tutvustab vähemärgatavaid, väikeseid, aga üliolulisi organisme: samblaid, samblikke ja putukaid. Päevakavas on sammalde ja samblike retk spetsialistidega, putukaretk, temaatilised töötoad, putukate ööpüük ja perepäev. Loodusmajas saab vaadata sammalde ja samblike näitust ning läbida temaatilist avastusrada.

Tartu loodusmajas 17-18.08 2024. a toimuval Väikese elurikkuse nädalalõpul saavad enneolematu tähelepanu osaliseks vähemärgatavad, ent looduses mitmesuguseid olulisi rolle täitvad organismid: samblad, samblikud ja putukad. Oled oodatud temaatilistele loodusretkedele spetsialistidega, hoidma käes nii suuri elusaid putukaid kui ka uurima mikroskoobi all väikesi samblaid, samblikke ja putukaid. Loodusmajas on sel nädalavahetusel eriti vahva: lapsed saavad meisterdada ja mängida ning külastada loomatuba ja talveaeda, avatud on sammalde ja samblike näitus ning suvenäitus Isad ja pojad. Mõnedesse töötubadesse ja loodusretkedele on vajalik etteregistreerimine (info lisandub peagi).

Esialgne ajakava:
17.08
Perepäev loodusmajas (väikelastele ja peredele). Juhendajad on loodusmaja huviringide õpetajad
Sammalde ja samblike retk (etteregistreerimisega). Juhendajad: Inga Jüriado (TÜ, EMÜ) ja Mare Leis (EMÜ)
Õhtupoolikul samblaid ja samblikke tutvustav töötuba (etteregistreerimisega). Juhendajad: Inga Jüriado (TÜ, EMÜ) ja Mare Leis (EMÜ)
Hilisõhtul putukate ööpüük. Tasuta! Juhendaja Mati Martin (TÜ loodusmuuseum ja botaanikaaed)

18.08
Putukahommik suurte elusate putukate seltsis (etteregistreerimisega). Juhendaja Leif August Kirs (Loodusluup OÜ)
Linnaputukaid tutvustav retk loodusmaja pargis. Tasuta! Juhendaja Mati Martin (TÜ loodusmuuseum ja botaanikaaed)

Loodusmajas on avatud sammalde ja samblike näitus ning peredele mõnusaks harivaks ajaveetmiseks avastusrada.

Märka samblaid ja samblikke ka oma koduümbruses. Osale fotovaatluskampaanias ,,Sammal või samblik”, tee leitud liigist pilti, sisesta vaatluste andmebaasi nagu päris teadlane ning saa teadlastelt tagasisideks teada, kes oli see liik, keda kohtasid. Rohkem infot: https://www.tartuloodusmaja.ee/sammalde-ja-samblike-vaatluskampaania/ Osalejate vahel loositakse ka auhindu! Fotode põhjal määravad perekondi ja liike Tiiu Kupper (TÜ loodusmuuseum ja botaanikaaed) ja Ave Suija (TÜ).

Väikese elurikkuse nädalavahetus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist. Täname toetuse eest Eesti Teadusagentuuri!

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST

Ligipääsetavus

  • väikelapsega pere sõbralik

Korraldaja

Tartu loodusmaja/SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus

Asukoht

Lille 10, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki