Liigu otse sisu juurde
L 15. juuni

„Unustatud rahvad“ V. Tormis / Chœur de l’Orchestre de Paris (dirigent Ingrid Mänd)

20:00 - 21:30

Eesti Rahva Muuseum

  • muusika
  • Põhiprogramm

Info

Veljo Tormise kooritsükkel „Unustatud rahvad” jõuab Chœur de l’Orchestre de Paris (Pariisi Orkestri Koori) esituses Tartusse. Kõlavad Tormise tsükli kolm osa: „Isuri eepos, „Vadja pulmalaulud” ja „Ingerimaa õhtud”. Kontserdil lauldakse vadja ja isuri keeles ning ingerisoome murdes Ingrid Männi juhatamisel.

Teose esmaettekanne toimus 14. märtsil 2023 Pariisi filharmoonias. „Unustatud rahvad” on Veljo Tormise kooriloomingu tippteos – kuue Läänemereäärse soome-ugri hõimu muusikaline koondportree. Aastatel 1970–1989 valminud kuueosaline kooritsükkel saab prantslaste esituses uue tähenduse.

Kontserdile on loonud soome-ugri kultuuri ja traditsioone edastava video- ja valguskujunduse Alyona Movko-Mägi. Kooriteoste saateks on Eesti filmiarhiivi ja Lennart Meri filmide valitud kaadrite põhjal materjali baasil loodud soome-ugri põlisrahvaste eluolu võimestavad visuaalid.

Kontsert „Unustatud rahvad“ kuulub Tartu 2024 soome-ugri päevade programmi, mis toimub 14. ja 15. juunil Eesti Rahva Muuseumis.

„Unustatud rahvad“ V. Tormis / Chœur de l’Orchestre de Paris (dirigent Ingrid Mänd) on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Ligipääsetavus
ERMi parklates on tähistatud parkimiskohad erivajadustega külastajale. ERMi ruumides ja erinevate korruste vahel on võimalik liikuda ratastooliga. ERMis on olemas tasuta kasutamiseks kaks ratastooli ja kaks rulaatorit. Võimalusel palume nende kasutamise soovist eelnevalt teada anda telefonil 736 3050. Tualetid (sh invatualett) asub fuajees (0-korrusel, kuhu pääseb liftiga), eelisjärjekord on WC-kaardi omanikele. ERMi hoone ja teekondade kirjeldused teksti- ja audiofailina leiab siit: https://erm.ee/et/content/erivajadusega-külastajale

Kontserdil on saalis määratud istekohad (seljatugedega toolid), ratastoolikohad asuvad keskmise vahekäigu ääres. Kontserdi heli on võimendatud. Kontserdil on silmusvõimendus. Koori taustal näidatakse ekraanidel visuaale (ilma kirjeldustõlketa). Kui vajad abi pileti ostmisel, siis võta ühendust Piletileviga [email protected] või tööpäevadel 09.00-17.00 telefonil +372 6 248 032. Kui vajad kontserdi külastamiseks saatja abi, siis võta julgelt ühendust. Soovist palume ette teatada vähemalt 5 tööpäeva varem telefonil +372 5667 2037 või [email protected].

Soovitame tulla jalgsi, ratta või ühistranspordiga.
Tartu 2024 suurtoetaja Lux Express sõidutab külalisi kultuuripealinna mugavalt nii Eesti kui ka piiritagustest suurematest keskustest ning ka otse Tallinna ja Riia lennujaamade bussiterminalidest. Osta pilet: luxexpress.eu
Eesti-sisesed bussipiletid tpilet.ee ja rongipiletid: elron.ee

Vahemaad Eesti Rahva Muuseumist (ERMist)
Tartu bussijaam 2 800 m
Tartu raudteejaam 3 800 m

Tartu linna jalgrattalaenutuse punkt asub Muuseumi tee ääres, ERMist otse üle tee. Jalgrattahoidjad asuvad A-parkla muuseumi-poolses osas.

Lähimad bussipeatused ERMile:
ERM (liin 7)
Jänese (liinid 8, 9, 21, 25, 735)
Orava (liinid 8, 9, 25)
Tartu linnaliini graafikud: peatus.ee

Autoga tulles jaga sõitu pere või sõpradega.
ERMis asuvad inva-parkimiskohad A-parklas.
Kehtiv puudega inimese sõiduki parkimiskaart tagab tasuta parkimise Tartu linna tasulises parkimispiirkonnas. Eraparklates tuleb järgida parklakorda.

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav kuulmispuudega inimestele

Korraldaja

Tartu 2024

Asukoht

Muuseumi tee 2, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki