Liigu otse sisu juurde
15. veebr. - 16. märts

Udu pale. Agnes Müürsepp & Luisa Greta Vilo ühisnäitus

17:30 - 18:00

Tartu linn | Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Pallas

  • näitus/muuseum

Tasuta

Info

Neljapäeval, 15. veebruaril kell 17.30 avatakse galeriis Pallas Kõrgema Kunstikooli Pallas vilistlaste Agnes Müürsepa ja Luisa Greta Vilo ühisnäitus “Udu pale”. Näitus on 2 fotokunstniku enesereflektiivse ja sisekaemusliku loomisprotsessi tulemus. Väljapaneku peamine eesmärk ei ole niivõrd eksponeerida valmis teoseid, vaid pigem tuua esile fragmendid tööprotsessist.

Ekspositsiooni kokku pannes võtsid kunstnikud endale ülesandeks kajastada vabas vormis omi mõtteid ja tundeid märkmikusse. Üsna kiirelt koorusid välja ühised puutepunktid nii muredes kui ka unistustes:

“Me mõlemad oleme tundnud, kuidas fotograafia võib olla kohati üksik ja liigselt individuaalne protsess. Tahtsime kogeda, kas ja kuidas saab jagada kahekesi kohta nii-öelda kaamera taga. Mõlema eesmärk oli lahti murda endale peale seatud ootustest ja samas leida oma loomingus uusi väljundeid. Leidsime, et on igati kasulik kirjutada kõik oma hirmud ja kahtlused välja, selleks et saada nendest ebakindluse kollidest jagu. Paberil muutuvad nad kuidagi jaburateks ja väikesteks. Vastumürgiks kujunes eheduse prioritiseerimine. Kui see, mis teed, tuleb südamest, on kõik hästi.”

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav kuulmispuudega inimestele

Korraldaja

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Pallas

Asukoht

Riia 11, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki