Liigu otse sisu juurde
L 30. nov.

Treenimisoskuste õpituba 7 – Käitumisahelad

10:00 - 13:00

Tartu linn | Hea Koer

  • koolitus
  • Lisaprogramm

Info

Treenimisoskuste õpituba on ürituste sari koeraomanikele ja loomaprofessionaalidele. Osalejad saavad siin omandada põhjalikumaid teadmisi loomatreenimisest ja lihvida oma treenimisoskusi ilma koerata. Teoreetilises pooles võtame ette kaasaegsed teaduslikud arusaamad loomade ja õppimise kohta. Praktilises pooles anname võimaluse õppida parimaid treenimispraktikaid ja lõpuks analüüsime teh

Treenimisoskuste õpitoad on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Kuigi treeningutel keskendume me tavaliselt ühe kindla käitumise treenimisele korraga, on elu palju kirjum! Päris elus ei ole elus enamus käitumistest ei lühidad ega piiritletud. Päris elus on käitumised enamasti omavahel seotud ja järgnevusteks aheldatud. Teadmised käitumisahelatest aitavad meil paremini mõista treeningu planeerimist ja edenemist.
Isegi mänguasja toomine on käitumisahel, mis koosneb erinevatest osadest: mänguasja järele jooksmine, selle leidmine ja suhu haaramine, mänguasjaga liikumine, sinu poole pöördumine jne. Sageli ütlevad koeraomanikud, et koer ei taha mänguasja tagasi tuua. Aga millises ahela osas on viga? Kui me saame paremini aru sellest, kuidas käitumisahelad välja näevad ning kuidas neid ehitada, siis pole meil vaja hiljem vigadeparandusi tegema hakata, vaid võime õpetada koera enesekindlalt ja ilma vigadeta käitumisahelaid sooritama.

TÕT on treenimise õppimiseks väga hea fromaat, sest siit puudub see koer, kelle käitumist sa päriselt muuta tahad. Kas tead seda tunnet, kui proovid koerale midagi uut õpetada ja juhtub midagi, mida sul plaanis ei olnud? Kuna koerad jäävad koju, saad täiesti stressivabalt kohale tulla ja oma teadmisi, vaatlus-, treenimis- ja analüüsioskusi arendada. Seome TÕTs saadud kogemused käitumisteadusega, mida seni pole väga laialt Eesti avalikkuses populariseeritud, ent mis suudab meie ja meie lähedaste igapäevaelu oluliselt ilusamaks teha.

TÕT osalejateks ootame koeraomanikke, loomadega tegelevaid vabatahtlikke ning professionaale, aga rõõmustame ka kõigi asjast huvitatud ja avatud mõtlemisega inimeste üle!

TÕT toimub Hea Koera koolitussaalis Ujula 1a, 4. korrus.
Kohtade arv on piiratud ning vajalik on eelregistreerimine!

Et Treenimisoskuste õpitubadest enim kasu saada, soovitame osaleda kogu sarjas (enne 16. veebruari registreerudes soodushind!), kuid iga TÕT on ka üksikult läbitav.

Iga TÕT järel toimub peale omal käel tehtud lõunapausi ka vestlusring põnevate külalistega, kellega räägime eesti koerakultuuri erinevatest tahkudest. Ka sinna palume aegsasti registreeruda!

Tartu 2024 aasta jooksul korraldavad Hea Koer ja Kristina Mägi ning BriskMind ja Lea Tummeleht 7 treenimisoskuste õpituba, mis annavad huvilistele võimaluse õppida ning lihvida oma loomatreenimise oskusi. Keskendume humaansele ning positiivsel kinnistusel põhinevale koolitusele, millel teaduslik alus.
Peale iga Treenimisoskuste õpituba toimub vestlus hoolikalt valitud külalisega mõnel olulisel koertega ja koerte ning inimeste suhteid lahkaval teemal.
Ürituste eesmärgiks on teadvustada inimeste ja koerte vajadusi nii linnakeskkonnas kui üldisemalt ning parandada seeläbi meie ellujäämisoskusi. Pürgime ka kaastundlikuma ja sõbralikuma (koerapidamis)kultuuri poole. Usume, et läbi teadmiste, oskuste ja mõtteviisimuutuse me sinna jõuame.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST

Korraldaja

Hea Koer

Asukoht

Ujula 1a, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki