Liigu otse sisu juurde
L 16. nov.

Treenimisoskuste õpituba 6 – Planeerimine

10:00 - 13:00

Tartu linn | Hea Koer

  • koolitus
  • lisaprogramm
  • tartu 2024
  • Lisaprogramm

Info

Treenimisoskuste õpituba on ürituste sari koeraomanikele ja loomaprofessionaalidele. Osalejad saavad siin omandada põhjalikumaid teadmisi loomatreenimisest ja lihvida oma treenimisoskusi ilma koerata. Teoreetilises pooles võtame ette kaasaegsed teaduslikud arusaamad loomade ja õppimise kohta. Praktilises pooles anname võimaluse õppida parimaid treenimispraktikaid ja lõpuks analüüsime teh

Treenimisoskuste õpitoad on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Kristina Mägi (Hea Koer) ja Lea Tummeleht (BriskMind) juhivad sel korral Treenimisoskuste õpituba teemal PLANEERIMINE.

Sul on soov oma koera käitumist muuta, aga kuidas seda teha? “Hakkan aga pihta, küll siis näeb, kuidas minema hakkab,” on see, kuidas me sageli treenimisele läheneme. Kui sa aga mõtled tundmatul territooriumil liikumisest, siis plaan või kaart tundub olevat hea mõte. Nii on tegelikult ka käitumise treenimisega. Kuigi plaani tegemine võib esmapilgul näida tüütu ajaraiskamisena, aitab korralik plaan lõppkokkuvõttes võita nii aega kui säästa mõttetut tööd. Kuna aeg, õppija keskendumisvõime, õppija ning õpetaja motivatsioon on ressursid, mida on alati piiratud koguses, siis hea planeerimine aitab nendega säästlikult ümber käia.
Planeerimine on tehniline oskus, millega siia ilma ei sünnita, vaid milles saadakse meistriks harjutades. Oled oodatud õpituppa ikka selleks, et harjutamisega algust teha.

TÕT on treenimise õppimiseks väga hea fromaat, sest siit puudub see koer, kelle käitumist sa päriselt muuta tahad. Kas tead seda tunnet, kui proovid koerale midagi uut õpetada ja juhtub midagi, mida sul plaanis ei olnud? Kuna koerad jäävad koju, saad täiesti stressivabalt kohale tulla ja oma teadmisi, vaatlus-, treenimis- ja analüüsioskusi arendada. Seome TÕTs saadud kogemused käitumisteadusega, mida seni pole väga laialt Eesti avalikkuses populariseeritud, ent mis suudab meie ja meie lähedaste igapäevaelu oluliselt ilusamaks teha.

TÕT osalejateks ootame koeraomanikke, loomadega tegelevaid vabatahtlikke ning professionaale, aga rõõmustame ka kõigi asjast huvitatud ja avatud mõtlemisega inimeste üle!

TÕT toimub Hea Koera koolitussaalis Ujula 1a, 4. korrus.
Kohtade arv on piiratud ning vajalik on eelregistreerimine!

Et Treenimisoskuste õpitubadest enim kasu saada, soovitame osaleda kogu sarjas (enne 16. veebruari registreerudes soodushind!), kuid iga TÕT on ka üksikult läbitav.

Iga TÕT järel toimub peale omal käel tehtud lõunapausi ka vestlusring põnevate külalistega, kellega räägime eesti koerakultuuri erinevatest tahkudest. Ka sinna palume aegsasti registreeruda!

Tartu 2024 aasta jooksul korraldavad Hea Koer ja Kristina Mägi ning BriskMind ja Lea Tummeleht 7 treenimisoskuste õpituba, mis annavad huvilistele võimaluse õppida ning lihvida oma loomatreenimise oskusi. Keskendume humaansele ning positiivsel kinnistusel põhinevale koolitusele, millel teaduslik alus. Iga Treenimisoskuste õpitoa järel toimub ka vestlus valitud külalisega mõnel olulisel koertega ja koerte ning inimeste suhteid lahkaval teemal.
Ürituste eesmärgiks on teadvustada inimeste ja koerte vajadusi nii linnakeskkonnas kui üldisemalt ning parandada seeläbi meie ellujäämisoskusi. Pürgime ka kaastundlikuma ja sõbralikuma (koerapidamis)kultuuri poole.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST

Korraldaja

Hea Koer

Asukoht

Ujula 1a, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki