Liigu otse sisu juurde
L 17. aug.

Treenimisoskuste õpituba 4 – Nõudmised

10:00 - 13:00

Tartu linn | Hea Koer

  • koolitus
  • Lisaprogramm

Info

Treenimisoskuste õpituba (TÕT) on ürituste sari koeraomanikele ja loomaprofessionaalidele. Osalejad saavad omandada teadmisi loomatreenimise põhitõdedest ja lihvida oma treenimisoskusi ilma koerata. Oma sisus põhineme kaasaegsetel teaduslikel arusaamadel. Sel korral on teemaks NÕUDMISED

Treenimisoskuste õpitoad on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Kristina Mägi (Hea Koer) ja Lea Tummeleht (BriskMind) juhivad sel korral Treenimisoskuste õpituba teemal NÕUDMISED.

Kas oled olnud frustreerunud, kuna koera treening ühes punktis lihtsalt toppama jääb? Kas oled olnud olukorras, kus koer ei saa ülesandest aru ja seetõttu kaotab huvi või “keeb üle”? Kas oled tähele pannud, et treenides teatud käitumist, tuleb ühel hetkel nagu blokk ette ja edasiminek on väga raske? Mida siis teha? Uurime, miks on treeningus nii oluline seada õigeid, õppija suutlikkust arvestavaid nõudmisi ja kuidas seda teha. Kui me oskame õigeid nõudmisi seada, siis liigub ka treening sujuvalt ja kindlalt edasi. Õpime koos, kuidas seada treeningus nõudmisi ilma ennast ja oma treenitavat frustreerimata!

TÕT on treenimise õppimiseks väga hea fromaat, sest siit puudub see koer, kelle käitumist sa päriselt muuta tahad. Kas tead seda tunnet, kui proovid koerale midagi uut õpetada ja juhtub midagi, mida sul plaanis ei olnud? Kuna koerad jäävad koju, saad täiesti stressivabalt kohale tulla ja oma teadmisi, vaatlus-, treenimis- ja analüüsioskusi arendada. Seome TÕTs saadud kogemused käitumisteadusega, mida seni pole väga laialt Eesti avalikkuses populariseeritud, ent mis suudab meie ja meie lähedaste igapäevaelu oluliselt ilusamaks teha.

TÕT osalejateks ootame koeraomanikke, loomadega tegelevaid vabatahtlikke ning professionaale, aga rõõmustame ka kõigi asjast huvitatud ja avatud mõtlemisega inimeste üle!

TÕT toimub Hea Koera koolitussaalis Ujula 1a, 4. korrus.
Kohtade arv on piiratud ning vajalik on eelregistreerimine!

Et Treenimisoskuste õpitubadest enim kasu saada, soovitame osaleda kogu sarjas (enne 16. veebruari registreerudes soodushind!), kuid iga TÕT on ka üksikult läbitav.

Iga TÕT järel toimub peale omal käel tehtud lõunapausi ka vestlusring põnevate külalistega, kellega räägime eesti koerakultuuri erinevatest tahkudest. Ka sinna palume aegsasti registreeruda!

Tartu 2024 aasta jooksul korraldavad Hea Koer ja Kristina Mägi ning BriskMind ja Lea Tummeleht 7 treenimisoskuste õpituba, mis annavad huvilistele võimaluse õppida ning lihvida oma loomatreenimise oskusi. Keskendume humaansele ning positiivsel kinnistusel põhinevale koolitusele, millel teaduslik alus.
Peale iga Treenimisoskuste õpituba toimub vestlus hoolikalt valitud külalisega mõnel olulisel koertega ja koerte ning inimeste suhteid lahkaval teemal.
Ürituste eesmärgiks on teadvustada inimeste ja koerte vajadusi nii linnakeskkonnas kui üldisemalt ning parandada seeläbi meie ellujäämisoskusi. Pürgime ka kaastundlikuma ja sõbralikuma (koerapidamis)kultuuri poole. Usume, et läbi teadmiste, oskuste ja mõtteviisimuutuse me sinna ka jõuame.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST

Korraldaja

Hea Koer

Asukoht

Ujula 1a, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki