Liigu otse sisu juurde
L 27. apr.

Treenimisoskuste õpituba 2 – Tagajärjed

10:00 - 13:00

Tartu linn | Hea Koer

  • koolitus

Info

Treenimisoskuste õpituba on sari koeraomanikele ja loomaprofessionaalidele. Osalejad saavad teadmisi loomatreenimise põhitõdedest ja lihvida oma treenimisoskusi ilma koerata. Teoreetilises pooles võtame ette kaasaegsed teaduslikud arusaamad loomade ja õppimise kohta. Praktilises osas õpime parimaid treenimispraktikaid ja lõpuks analüüsime tehtut. Sel korral teemaks TAGAJÄRJED.

Treenimisoskuste õpitoad on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

20-aastase loomatreenimise kogemusega koolitajad Kristina Mägi (Hea Koer) ja Lea Tummeleht (BriskMind) juhivad sel korral Treenimisoskuste õpituba teemal TAGAJÄRJED.

Käitumisele tagajärgede pakkumine ongi treenimise tuum. Käitumise tagajärjed määravad ära, kas asjad hakkavad juhtuma või mitte. Tagajärjed, mida otsustad oma õppijale pakkuda peaksid olema proportsioonis käitumisega, austama õppija õigusi ja vajadusi. Kipume tagajärgedest, kinnistamisest ja karistamisest mõtlema väga kitsalt. Kui me tahame koerale õpetada teatud käitumist või tekitada harjumust, siis on meil vaja teada, mis teda motiveerib seda käitumist sooritama ning mis takistab või segab teda soovitud käitumist sooritamast. Uurime, kuidas mõjuvad “head” ja “halvad” tagajärjed õppimisele ning kes on see tark, kes ütleb, milline tagajärg on siis “hea” või “halb”.

TÕT on treenimise õppimiseks väga hea fromaat, sest siit puudub see koer, kelle käitumist sa päriselt muuta tahad. Kas tead seda tunnet, kui proovid koerale midagi uut õpetada ja juhtub midagi, mida sul plaanis ei olnud? Kuna koerad jäävad koju, saad täiesti stressivabalt kohale tulla ja oma teadmisi, vaatlus-, treenimis- ja analüüsioskusi arendada. Seome TÕTs saadud kogemused käitumisteadusega, mida seni pole väga laialt Eesti avalikkuses populariseeritud, ent mis suudab meie ja meie lähedaste igapäevaelu oluliselt ilusamaks teha.

TÕT osalejateks ootame koeraomanikke, loomadega tegelevaid vabatahtlikke ning professionaale, aga rõõmustame ka kõigi asjast huvitatud ja avatud mõtlemisega inimeste üle!

TÕT toimub Hea Koera koolitussaalis Ujula 1a, 4. korrus.
Kohtade arv on piiratud ning vajalik on eelregistreerimine!

Et Treenimisoskuste õpitubadest enim kasu saada, soovitame osaleda kogu sarjas (enne 16. veebruari registreerudes soodushind!), kuid iga TÕT on ka üksikult läbitav.

Iga TÕT järel toimub peale omal käel tehtud lõunapausi ka vestlusring põnevate külalistega, kellega räägime eesti koerakultuuri erinevatest tahkudest. Ka sinna palume aegsasti registreeruda!

Tartu 2024 aasta jooksul korraldavad Hea Koer ja Kristina Mägi ning BriskMind ja Lea Tummeleht 7 treenimisoskuste õpituba, mis annavad huvilistele võimaluse õppida ning lihvida oma loomatreenimise oskusi. Keskendume humaansele ning positiivsel kinnistusel põhinevale koolitusele, millel on teaduslik alus. Pärast Treenimisoskuste õpitubasid toimuvad vestlused valitud külalisega olulistel koeri ja koerte ning inimeste suhteid kästilevatel teemadel.
Ürituste eesmärgiks on teadvustada inimeste ja koerte vajadusi nii linnakeskkonnas kui üldisemalt. Ellujäämise Kunst on pürgida kaastundlikuma ja sõbralikuma (koerapidamis)kultuuri poole. Usume, et läbi teadmiste, oskuste ja mõtteviisimuutuse me sinna ka jõuame.

Korraldaja

Hea Koer

Asukoht

Ujula 1a, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki