Liigu otse sisu juurde
L 30. märts

Treenimisoskuste õpituba 1 – Käitumine

10:00 - 13:00

Tartu linn | Hea Koer

  • koolitus

Info

Treenimisoskuste õpituba (TÕT) on ürituste sari koeraomanikele ja loomaprofessionaalidele. Osalejad saavad siin omandada põhjalikumaid teadmisi loomatreenimisest ja lihvida oma treenimisoskusi ilma koerata. Teoreetilises pooles võtame ette kaasaegsed teaduslikud arusaamad loomade ja õppimise kohta. Praktilises pooles anname võimaluse õppida parimaid treenimispraktikaid ja lõpuks analüüs

Treenimisoskuste õpitoad on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Pikaaegsete kogemustega koolitajad Kristina Mägi (Hea Koer) ja Lea Tummeleht (BriskMind) juhivad sel korral Treenimisoskuste õpituba teemal KÄITUMINE. Kuigi viisakas käitumine on (eriti kultuuripealinnas) oluline, ei tule me kokku selleks, et anda käitumistele hinnanguid või jagada neid “headeks” ja “halbadeks”. Meie missioon Euroopa kultuuripealinna programmis osalemisel on parandada koerakultuuri teadmiste jagamise, mõtlemise ergutamise ja praktiliste treenimisoskuste parandamise läbi.
Seetõttu uurime õpitoas, mis käitumine üldse on? Kuidas see välja näeb, mida me koeralt ootame? Mis selle käitumise sooritamisel takistuseks võib saada? Kuidas soovitud käitumist saaks tugevamaks muuta? Ja loomulikult uurime nii teoorias kui praktikas, kuidas saada tugevaid ja usaldusväärseid käitumisi.

TÕT on treenimise õppimiseks väga hea fromaat, sest siit puudub see koer, kelle käitumist sa päriselt muuta tahad. Kas tead seda tunnet, kui proovid koerale midagi uut õpetada ja juhtub midagi, mida sul plaanis ei olnud? Kuna koerad jäävad koju, saad täiesti stressivabalt kohale tulla ja oma teadmisi, vaatlus-, treenimis- ja analüüsioskusi arendada. Seome TÕTs saadud kogemused käitumisteadusega, mida seni pole väga laialt Eesti avalikkuses populariseeritud, ent mis suudab meie ja meie lähedaste igapäevaelu oluliselt ilusamaks teha.

TÕT osalejateks ootame koeraomanikke, loomadega tegelevaid vabatahtlikke ning professionaale, ja kõiki asjast huvitatud inimesi!

TÕT toimub Hea Koera koolitussaalis Ujula 1a, 4. korrus.
Kohtade arv on piiratud ning vajalik on EELREGISTREERIMINE!

Et Treenimisoskuste õpitubadest enim kasu saada, soovitame osaleda kogu sarjas (enne 16. veebruari registreerudes soodushind!), kuid iga TÕT on ka üksikult läbitav.

Iga TÕT järel toimub peale omal käel tehtud lõunapausi ka vestlusring põnevate külalistega, kellega räägime eesti koerakultuuri erinevatest tahkudest. Ka sinna palume aegsasti registreeruda!

Tartu 2024 aasta jooksul korraldavad Hea Koer ja Kristina Mägi ning BriskMind ja Lea Tummeleht 7 treenimisoskuste õpituba, mis annavad huvilistele võimaluse õppida ning lihvida oma loomatreenimise oskusi. Keskendume humaansele ning positiivsel kinnistusel põhinevale koolitusele, millel on teaduslik alus. Pärast Treenimisoskuste õpitubasid toimuvad vestlused “Koertest kultuuripealinnas” valitud külalisega olulistel koeri ja koerte ning inimeste suhteid kästilevatel teemadel.
Ürituste eesmärgiks on teadvustada inimeste ja koerte vajadusi nii linnakeskkonnas kui üldisemalt. Ellujäämise Kunst on pürgida kaastundlikuma ja sõbralikuma (koerapidamis)kultuuri poole. Usume, et läbi teadmiste, oskuste ja mõtteviisimuutuse me sinna ka jõuame.

Korraldaja

Hea Koer

Asukoht

Ujula 1a, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki