Liigu otse sisu juurde
25. mai - 15. sept.

Tehnoloogilise kunsti vabaõhunäitus “Metsikud bitid”

12:00 - 19:00

Otepää vald | Maajaam

  • näitus/muuseum
  • Põhiprogramm
Osta pilet 10 €

Piletid 10€/6€. Perepilet 25€.

Info

“Metsikud bitid” on vabaõhunäitus, mis toimub Otepää vallas, tehnoloogia- ja kunstitalu Maajaam ümbruses – nii talumaadel kui ka seda ümbritsevas looduses. Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluval näitusel on installatsioonid tehnoloogilise kunsti silmapaistvamatelt tegijatelt ja ka avastamist väärivatelt noortelt kunstnikelt.

Näitus on avatud
25. mai – 15. september

Suveperiood
K-P 12:00-19:00

20. augustil SULETUD

Sügisperiood (1. septembrist)
L-P 12:00-19:00

* näituse väravad suletakse tund enne sulgemisaega.

Külastajad saavad teoseid avastada jalutuskäigul üle avarate heinamaade, uidates mööda hobusekopleid, lopsakat metsa ning salapärast sood. Näitusel võib muuseas saada osa tuuleraadiost ja metsaparfürmeeriast, kuulata üle karjamaa peegelduvaid kummastavaid helisid, transportida konveierilindiga käbisid metsast välja, elada kaasa võimatuna näiva ülesandega robotile või aerutada hoopis metsajärve keskele ja uurida teadlase kombel selle elurikkust.

“Metsikud bitid” annab hea võimaluse paariks tunniks Lõuna-Eesti kuppelmaastike vahele ära kaduda ning mõtiskleda selle üle, kuidas loodus, inimene ja tema loodud tehnoloogiad üksteist mõjutavad.

Näitus on avatud mai lõpust septembri alguseni ja on sobilik kogu perega avastamiseks.

Osalevad kunstnikud: Agnes Meyer-Brandis (Saksamaa), Marco Barotti (Itaalia), Julijonas Urbonas (Leedu), Uģis Albiņš (Läti), Anna Tamm ja Vinzenz Leutenegger (Eesti/Šveits), Varvara & Mar (Eesti/Hispaania), Jeanne Harignordoquy (Prantsusmaa), Janis Polar (Šveits), Greg Orrom Swan (Ühendkuningriik), Andreas Zißler, Fabian Lanzmaier ja Klemens Kohlweis (Austria), Mohar Kalra (USA), Claudia O’Steen ja Aly Ogasian (USA), heidundgriess (Saksamaa), Studio Watershore (Taiwan), Johan Kirsimäe ja Markus Varki (Eesti).

Sündmus on osaliselt ligipääsetav liikumis- ja kuulmispuudega inimestele ning väikelastega pere sõbralik. Hästi käituvad lemmikloomad on näitusele lubatud rihma otsas.

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 toetajad on A. Le Coq, Delfi Meedia, Topauto I Citroën ja Lux Express.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Briti Nõukogu, Prantsuse Instituut, Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond Eestis, Austria Suursaatkond Eestis, Loov Euroopa, Raitwood, Sunly, Palmako, GMP Clubhotel, Ubala, Balbiino, Alma, Jungent, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Miridon, I.L.U.

Partnerid: Tartu 2024, Kaunas 2024, Savvaļa

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-otepaa

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav kuulmispuudega inimestele
  • väikelapsega pere sõbralik
  • hästi käituva lemmikloomaga külastajad

Korraldaja

Wild Bits MTÜ

Asukoht

Ojaveere talu, Neeruti küla, Otepää vald, 67505 Valgamaa

Vaata veel

Vaata kõiki