Liigu otse sisu juurde
N 19. sept.

+- / Tartu Uus Teater / Tartu 2024

19:00

Tartu linn | Tartu Uus Teater

  • teater
  • muu
  • Põhiprogramm

Info

Lavastus “+-” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Lavastuse LGBTQ+  kogukonda adresseeriv fookus haakub Tartu 2024 kunstilise kontseptsiooniga Ellujäämise Kunstid, kus teadmistel, oskustel ja väärtustel nagu “Omapärasus” ja “Koosloovus” on kanda keskne roll.

Kuidas noore inimesena elada edasi olles diagnoositud HIV-positiivseks ning sellele järgnenud halvustava suhtumisega? Autor jagab oma isiklikku lugu HIVi põdemisest soololavastuses “+-”. Lavastus adresseerib viirust põdeva inimese elu keerdkäike ja väljakutseid ning uurib diagnoosiga kaasnevat leina.
Lavastus pakub kaasaegse perspektiivi HIVi mõjust inimese elus kväär-kogukonnas hoolimata märkimisväärsetest teaduslikest ja meditsiinilistest arengutest püüdmaks viirust ohjeldada. Peategelane seisab silmitsi keeruliste küsimustega, mis puudutavad teda kui indiviidi versus kogukonda, mida ilmestab palju inimelusid nõudnud ajalugu. Kuidas väärtustada seda ajaloolist pärandit seejuures mitte takerdudes stigmatiseeritud AIDSi ikoonidesse? Kuidas seista silmitsi oma enda kehaga, sotsiaalsete privileegidega ning intiim- ja seksuaalelust tõukuvate tagajärgedega? Lavastuse teel jagatud lugu pakub mõtteainet viiruse käes vaevleva keha ja vaimu haprusest.

Kestvus: 60 minutit. 

Corentin JPM Leven on prantsuse-norra kunstnik, kes elab ja töötab Oslos. Ta on lõpetanud Norra Teatriakadeemia stsenograafia erialal (2015), millele on järgnenud mitmekülgne karjäär töötades multidistsiplinaarsete projektidega. Leveni kunstilises eneseväljenduses kohtuvad liikumine ja arhitektuursus oma poeetilisuses. 2020. aastal astus kunstnik esmakordselt üles nii lavastaja kui etendajana autobiograafilises lavastuses “+-”. 
Leveni looming on tugevalt seotud kväär-kogukonna pärandi ja ajalooga. Isiklikest kogemustest lähtuvalt tegeleb ta kväär-identiteedi, -keha, -kogukonna ja -ajaloo mõtestamisega. Kunstnik uurib seejuures mälu ja monumendi vahele jäävat ruumi.

Lavastaja/Etendaja: Corentin JPM Leven
Stsenograafia: Ann Mirjam Vaikla
Helilooja: Marianna Sangita A. Røe
Heliteose autoriõigused: La Vie Reserve Des Surprises – Jacques Martineau
Koreograafia: Ulf Nilseng
Dramaturgia: Juli Apponen​
Kaasproduktsioon: Black Box teater, DansiT
Toetajad: Arts Council Norway, DansiT, Blackbox Teater, Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024
Residentuuri alane toetus: Black Box teater, Narva kunstiresidentuur

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG

Korraldaja

Tartu Uus Teater

Asukoht

Lai 37, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki