Skip to main content
8. jaan. - 10. veebr.

Tähed.

11:00 - 18:00

Tartu linn | Galerii Pallas

  • näitus/muuseum

Tasuta

Info

Tiina Kraavi ja Kerli Kõivu näitus “Tähed” uurib vaevutajutavaid seoseid, mis ühendavad ideid, inimesi, tähendusi, esemeid, ajastuid või harjumusi. Selleks kasutavad kunstnikud keele alusühikuid ehk tähti. Neid erinevates kooslustes ja uutes kontekstides eksponeerides avardavad kunstnikud keele ja teksti varasemaid tähendusväljasid.

“Ja ta pani oma silma hästi Mika põse lähedale, aga nii, et ta veel poisi põske ei puudutanud, ja pilgutas mitu korda, nii et tema ripsmed Mika põske riivasid. Too võpatas vaevutajutavalt. “Vaat umbes selline tunne ongi.””
— Kätlin Kaldmaa “Väike terav nuga”
Näitusel osalevad kunstnikud tegutsevad Pallases omandatud eriala raames, aga astuvad valmivate teostega välja harjumuspärasest raamist. Õpingute jooksul omandasid kunstnikud oskuse erinevaid tekste kokku köita. Käesoleva näituse raames võtavad nad tekstid kaante vahelt välja, tähtedeks lahti ja tõlgivad need uude füüsilisse vormi. Eksponeeritud on erineval viisil materialiseerunud tähed, sõnad ja tekstid vormis, mis esitab väljakutse harjumuspärasele loogikale.
Eksponeeritud on erinevad nii ruumilised kui tasapinnalised reljeefsed objektid ja installatsioonid. Osa ruume keldris on kujundatud emotsionaalse väärtusega keskkondadeks.

Ligipääsetavus

  • väikelapsega pere sõbralik
  • hästi käituva lemmikloomaga külastajad

Korraldaja

Kõrgem Kunstikool Pallas

Asukoht

Riia 11, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki