Liigu otse sisu juurde
1. jaan. - 30. sept.

Tabamatu kõla

00:00 - 23:55

Tartu ja Lõuna-Eesti

  • film
  • muu

Tasuta

Info

Tabamatu kõla on teadusulmeline rännak Tartu ja siinse regiooni tulevikku 2074. aastal.

2024. aastal käivitab rahvusvaheliselt tunnustatud Suurbritannia kunstnike rühmitus Blast Theory interdistsiplinaarse, rahvusvahelise ja põlvkondadeülese projekti nimega Tabamatu kõla (inglise keeles The Unstruck Sound). Tegemist on suuremahulise koostööprojektiga, mis uurib võimalikke reaktsioone kliimakriisile, otsib ootamatuid tulevikuperspektiive ja äratab need eredalt ellu. Projekti eestvedajad kutsuvad teekonnale noored ja vanemaealised Lõuna-Eestis elavad inimesed, et nad saaksid jagada enda ideid. Viis noort saavad ülesande intervjueerida 25 vanemat inimest, et nad kõneleksid eluolust aastal 1947 ja lisaks kujutaksid ette seda, milline võiks olla ühiskond 50 aasta pärast. 50 aasta tagusesse aega reisides lennutavad nad end ka 50 aasta pärast eesootavasse tulevikku. Kogutud lugude põhjal loovad Blast Theory kunstnikud koostöös futuroloogidega lühimängufilmi stsenaariumi. Ulmefilmi võtted toimuvad Lõuna-Eestis koostöös Eesti filmiproduktsioonifirmaga Homeless Bob Production. Võimsate eriefektide abil luuakse 2074. aasta Tartust ja Lõuna-Eestist inspireeriv ja hämmastav kujutluspilt. Filmis kujutatu võib olla kas utoopia või düstoopia: kindlasti näitab see aga seda, kuidas on elanikud kohanenud ohtudega ja millised on uued vastupanuvõime suurendamise viisid ehk millised on nende Ellujäämise Kunstid.

Blast Theory, mille eestvedajateks on Matt Adams ja Nick Tandavanitj, on keskendunud teoste loomisele, mis on ühel või teisel moel interaktiivsed ja sisaldavad alati puänti. Blast Theory eesmärk on käsitleda sotsiaalselt ja poliitiliselt olulisi teemasid ja käivitada publikut. Blast Theory on võitnud ihaldatud Ars Electronica preemia Golden Nica ja olnud nomineeritud neljale BAFTA auhinnale. Blast Theory teoseid on muuhulgas eksponeeritud Veneetsia biennaalil ja Tribeca filmifestivalil. Blast Theory loomingu tellijate hulgas on nii Channel 4, Sundance’i filmifestival kui Kuninglik ooperimaja (Royal Opera House).

Foto: Blast Theory 2017. aasta projekt „2097: We Made Ourselves Over“ (https://www.blasttheory.co.uk/projects/we-made-ourselves-over/), mis on tollase Suurbritannia kultuuripealinna Hull ja Euroopa kultuuripealinna Aarhus vahelise loometegevuse tulemus. Fotograaf: Asbjørn Sand.

Korraldaja

Blast Theory

Asukoht

Tartu ja Lõuna-Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki