Liigu otse sisu juurde
P 4. aug.

Suvelavastus “Salakuulaja Vastseliinas”

19:00 - 21:30

Võru vald | Vastseliina Piiskopilinnus

  • teater
Osta pilet 30 - 50 €

Istekohad on seljatoeta ja EI OLE nummerdatud.

Info

2024 aasta suvel rullub Vastseliina linnuses lahti keskaegne müsteerium, mis põhineb päriselulistel sündmustel. Vastseliina Piiskopilinnuse autentses miljöös tuuakse välja suvelavastus, mis on valminud Erkki Koorti romaani ”Salakuulaja Vastseliinas” põhjal.

Etendus viib meid tagasi 14.sajandi algusesse, mil ühel suvepäeval saabusid Vastseliina piiskopilinnuse müüre ründama Pihkvast saadetud vibukütid. Peategelase Markuse toob linnusesse selge ülesanne, Kagu-Eestis Liivimaa piire kaitsnud Pugola salka on tabanud reetmine ning mees peab leidma
süüdlase. Kas süüdlane leitakse või mitte ning millistesse sekeldustesse noormees oma katsumustel satub, kas meeled võib segi ajada ka mõni ootamatu armumine, seda tuleb oma silmaga vaatama tulla. Lavastuse eesmärk on pakkuda publikule ajastutruud atmosfääri sümbioosis looduse ilu ja ajaloolise keskkonnaga.

Sissepääs linnusealale alates 16.00
Eelprogrammi käigus on võimalik tutvuda keskaja eluoluga keskaja elamuskeskuses, külastada palverännu majas avatud Anatoli Strahhovi maalinäitust “Vaikuse tasakaal”, osaleda ajastutruudes õpitubades, minna ringkäigule koos linnuserahvaga ning kergitada kukrut käsitöömeistrite laadal. Noorukieas külastajad saavad oskusi proovile panne seikluslikul rüütlirajal. Kohapeal on võimalik keha kinnitada ning nautida lisaks keskaegsele toidule ka erinevate ajastute toite.

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele

Korraldaja

Vastseliina Piiskopilinnuse SA

Asukoht

Vastseliina Piiskopilinnuse elamuskeskus, Vana-Vastseliina küla, Võru, 65254, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki