Liigu otse sisu juurde
P 4. aug.

Suvelavastus “Salakuulaja Vastseliinas”

19:00 - 21:30

Võru vald | Vastseliina Piiskopilinnus

  • teater
  • Põhiprogramm
Osta pilet 30 - 50 €

Istekohad on seljatoeta ja EI OLE nummerdatud.

Info

2024 aasta suvel rullub Vastseliina linnuses lahti keskaegne müsteerium, mis põhineb päriselulistel sündmustel. Vastseliina Piiskopilinnuse autentses miljöös tuuakse välja suvelavastus, mis on valminud Erkki Koorti romaani ”Salakuulaja Vastseliinas” põhjal.

2024. aasta suvel esietendub Vastseliina Piiskopilinnuses Erkki Koorti raamatu “Salakuulaja Vastseliinas” põhjal valminud vabaõhulavastus. juulis ja augustis toimub kokku 8 etendust.
Romaani peategelaseks on noor sõjasulane Markus, kes saabub 14. sajandi lõpus Vastseliina linnusesse, et uurida välja, kes reetis Liivimaa piiri kaitsnud sõjasalga. Kõigest aastakümned varem on linnuses toimunud ime, mille tulemusena lubab paavst patulunastust kõigile, kes siinset kabelit külastavad.
Lavastusse on kaasatud Lõuna-Eestist pärit professionaalsed näitlejad ja harrastusnäitlejaid. Eheda keskaegse helielamuse loob Läti vanaaja ansambel Trakula. Etenduses kuuleb eesti, vene, võru, läti ja saksa keelt.
Lavastus pakub külastajale nii põnevaid emotsioone kui teadmisi. 1354. aastal väljastas paavst tõepoolest kirja, mis tagas kõigile Vastseliina Piiskopilinnust külastanud palveränduritele 1 aasta ja 40 päeva patulunastust. Võib öelda, et ka kõik pealtvaatajad lahkuvad Vastseliinast puhta hingega!
Vabaõhulavastus toob teatrisõbrad looduskaunisse Kagu-Eesti nurka, kus saab enne etendust külastada linnuse elamuskeskust ja pühakohta linnuse varemetes, osaleda linnuse ajalugu, legende ja palverändu tutvustaval ringkäigul. Lisaks saab soetada käsitöömeistrite toodangut, osaleda keskaja-hõngulistes töötubades ning nautida erinevaid maitseid. Nooremaid külastajaid ootab seikluslik “rüütlirada”.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-voru

“Salakuulaja Vastseliinas” kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.”

Keeled

  • EST

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele

Korraldaja

Vastseliina Piiskopilinnuse SA

Asukoht

Vastseliina Piiskopilinnuse elamuskeskus, Vana-Vastseliina küla, Võru, 65254, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki