Liigu otse sisu juurde
22. - 25. aug.

Spordi- ja olümpiafilmide festival SOFF 2024

17:00

Tartu linn | Elektriteater

  • film
  • muu
  • Põhiprogramm
5 €

Täpsem piletiinfo alates juuli 2024.

Info

Euroopa kultuuripealinna tiitel on 2024. aastal Eesti tippsündmus. Me toome igas vanuses inimesteni üle 300 eriilmelise sündmuse, millest üks on SOFF 2024! Festivali käigus tuleb vaatamisele kaheksa spordifilmi erinevatest Euroopa otstest, mis käsitlevad endas täna aktuaalseid teemasid nii spordimaailmas kui ühiskonnas laiemalt.

SOFFi näol on tegemist Eesti esimese spordifilmide festivaliga, mille algatajaks on Tartus asuv Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum ja mis Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 aastal toimub järjekorras juba neljandat korda.

Filmiprogramm otsib lahendusi küsimustele, mis paneksid meid mõtlema ka järeltulevatele põlvedele, võrdõiguslikkusele ja jätkusuutlikkusele spordis – et pärast meid ei tuleks veeuputust! Sport õpetab läbi ausa mängu e. fair play põhimõtete ning olümpiaväärtuste – austus, sõprus, eneseületus – olema vastutustundlik nii sotsiaalselt kui keskkondlikult, kuid kas me täna oskame neid väärtusi edasi anda neile, kes täna alles oma esimesi samme selles maailmas teevad?

Filmide järgselt avame, seedime ning arutleme äsja nähtu üle oma ala ekspertidest koosnevas paneeldiskussioonis, et asjakohasele temaatikale laiemat kõlapinda anda ning ühiskonnas diskussiooni tekitada. Paneeldiskussioonid viiakse läbi inglise keeles.

SOFF 2024 on osaliselt ligipäästetav kuulmisraskustega inimestele – filmidel on nii eesti- kui ingliskeelsed subtiitrid. Info ligipääsetavuse kohta nägemispuudega inimestele avaldame hiljemalt 1 kuu enne ürituse toimumist.

Oled sa väike või suur, tule üksi, kahekesi või terve kambaga – taha olla osa muutusest ning tule festivalile!

Filmide kestus u. 1-1,5 tundi. Filmijärgse arutelu kestus u. 1 tund.

Detailne programm ja täpne piletiinfo alates 1. juuli 2024.

Spordi- ja olümpiafilmide festival SOFF 2024 on ametlik osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum on Euroopa aasta muuseum 2024 nominent ja Baltimaade suurim spordimuuseum Tartu peatänaval. Muuseum läbis hiljuti suure uuenduskuuri ning avanenud interaktiivse elamusnäituse “Eesti Spordi Lugu” kõrval on külastajatele muuseumi 0-korrusel nähaolevate linnamüüride keskel avatud ka Tartu linna suurpõlengust jutustav näitus “Tartu põleb!”. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis saab panna end proovile erinevatel spordialadel ja seeläbi tutvuda Eesti spordi ajalooga.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav kuulmispuudega inimestele

Korraldaja

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum

Asukoht

Jakobi 1, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki