Liigu otse sisu juurde
5. apr. - 6. okt.

Sobimatud jäänused

17:00 - 18:00

Tartu Kunstimaja / Tartu Ülikooli loodusmuuseum

  • näitus/muuseum
  • Põhiprogramm

Tasuta

Info

Projekt keskendub ohustatuse kultuurilisele tähendusele ning juhib kunstiliste vahendite abil avalikkuse tähelepanu väljasuremise eri tahkudele.

Selle olulisus tuleneb käimasoleva ökoloogilise kriisiga tegelemise tähtsusest ja kiireloomulisusest ning kaasnevatest sündmustest. Projekt koosneb kahest laiale publikule mõeldud kunstinäitusest ja nendega seotud kultuuriprogrammist. Teaduse ja kunsti vahelisi piire ähmastavad üritused toovad kokku kultuuri- ja loodusvaldkonna inimesed ning aitavad juhtida tähelepanu keskkonnaseisundi halvenemisele.

Näitust toetab Prantsuse Instituut Eestis. Mõlemad näitused on osa projektist „Sobimatud jäänused“, mis kuulub Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammi ja on osa teadusprojektidest „Ohustatud liikide tähendused kultuuris: ökoloogia, semiootiline modelleerimine ja retseptsioon“ ja „Sobimatud jäänused: loovuurimuslik lähenemine ohustatud liikidele“. Teadusprojektidest esimest toetab Eesti Teadusagentuur ning teist Kultuuriministeerium.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG

Korraldaja

Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituut

Asukoht

Vanemuise 26 / Vanemuise 46

Alamsündmused

Vaata veel

Vaata kõiki