Liigu otse sisu juurde
L 14. sept.

Silver Sepa kontsert “Lõuna-Eesti kuuride ülemhelid”

19:00 - 21:00

Otepää vald | Hellenurme vesiveski

  • muusika
  • Põhiprogramm

Info

“Lõuna-Eesti kuuride ülemhelid” on Silver Sepa autorikontsert kolmes kuuris: Piirissaarel, Otepääl ja Antslas. Silver on jõudnud arusaamisele, et kuurides on veel alles eestlase omakultuurne terviklikkus, mille tuumakat olemust lagundab aeg. Kuurides on tallel ka kohalik MUUSIKALINE emakeel, millega ühenduse loomiseks on viimane aeg. Silver häälestab ja helindab kuuridest leitud vanu esemeid. Ta annab suuskadele, äketele ja vanadele vankriratastele sõnaõiguse, et nad saaksid oma häälega rääkida ja laulda lugusid sellest, kuidas oli, on ja hakkab olema.

Kas Silver jõuab ellu äratada Lõuna-Eesti kuuride ülemhelid, enne kui viimane metsik ja ajakihistuste rohke kuur kokku kukub? Silver Sepa kuurikontserdid Tartu 2024 “Ellujäämise kunstid” aasta raames on sündmused, mis balansseerivad jäävuse ja kaduviku piiril tehes ruumi loomingulisusele ja improvisatsioonile, mis muudab iga kontserdi kordumatuks.

Esimene kontsert toimub Otepää kesklinnas 14. juunil. Sealses kontsertpaigas nimega KUUR väärtustatakse kuurikultuuri juba mitu suve. Vanast puukuurist on saanud kena suvine kokkusaamiskoht muusikahuvilistele.
Õhtusse toob maitseelamusi kohvik Elsa, mille õue peal kontsertkuur asub.

Teiseks kuuriks 16.juunil on müstiline ja salapärane vana vallamajakuur keset Antsla linna, kus Silver lõpetab oma kuurikontsertiga Meistrite Päeva.

Kolmandale kontserdile sõidetakse 28. juunil Emajõge pidi allavoolu, et otsida üles roheline kalurikuur Piirissaarel.
Päevasele kontserdile jõuaks kõige täpsemalt kl 13:00 praamiga Laaksaare sadamast ning peale kontserti toimub praamireis Piirissaarest tagasi Laaksaare sadamasse kl 17: Praamipiletid: https://www.veeteed.com

Kõikidel kontsertidel asub publik õues, kuurialune ala on mõeldud kontserte saatvaks kunstiliseks tervikuks, mida valgustab valguskunstnik Rene Liivamägi. Tere tulemast põnevale suvisele rännakule läbi heli, sõna ja kohaliku kuuripärimuse.

LISAKONTSERT toimub sügisel 14. septembril Hellenurme vesiveskis, kus publik saab kogeda Eesti viimast töötavat vesiveskit kui hiiglaslikku muusikainstrumenti.

Rohkem uuenevat Facebookis: Silver Sepp Muusika ja Instagramis @silverseppmuusika

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartu

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele

Korraldaja

OÜ Loomepuhkus

Asukoht

Hellenurme veskimuuseum, Hellenurme, Otepää vald

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki