Liigu otse sisu juurde
L 1. juuni

Silver Sepa kontsert “Lõuna-Eesti kuuride ülemhelid”

20:00 - 23:00

Tartu vald | Sassi talu kuur

  • muusika
Piletikassas (kohapeal) 0 - 20 €

Antsla kontsert on tasuta, Sassi talu kontserdi pileti hind 15€, Hellenurme 20€

Info

Mitu oktavit on lakaredelil? Kas jalgrattakodarad helisevad nagu kirikukellad? Kui karuselt kõlab jahimehesuusk? Mida laulab vikat, kui teda viiulipoognaga puutuda? Kas kõbla vaid klobiseb ja äke vaid ägiseb? Nendele küsimustele otsib Silver vastust andes hääle kauaks kuuri unustatud tööriistadele ja luues laule, mis peegeldavad ajavoolu ja inimese hinge läbi Lõuna-Eesti kuuride rahutu vaikelu.

Külaskäigud pealtnäha tavalistesse Lõuna-Eesti kuuridesse on inpireerinud Silver Seppa tegema uusi pille ja looma uusi laule. Ta annab hääle kuurist leitud tööriistadele ja muudele veidratele esemetele, mis on juba aastakümneid vaikinud ja oodanud oma etteastet. Lõuna-Eesti kuuride aarded helisevad Silveri käe all kolmel kordumatul kontserdil Tartu 2024 Euroopa Kultuuripealinna raames.

Kasutuna tundunud tarberiistad räägivad minu muusika ülemhelide ja rütmide kaudu iseenese eest, räägivad omaenda ja oma rahva ellujäämise lugu.
Silver Sepa omanäoline muusika ja hingestatud autorilaulud on osa meie omakultuurse ja omakeelse muusika ellujäämise ja otsingute loost siin üheülbastuvas maailmas.

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele

Korraldaja

OÜ Loomepuhkus

Asukoht

Lillu küla, Tartu Vald

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki