Liigu otse sisu juurde
L 29. juuni

“Sildade muusika”

11:00 - 12:30

Tartu linn | Tartu Karlova sadam

  • muusika
  • teater
  • muu
Osta pilet 38 €

Saadaval ka soodustusega piletid gruppidele al 10 inimesest ja VIP ala piletid

Info

muusikaline rännaklavastus Emajõel

“Sildade muusika” on heli-, etenduskunste ja kujutavat kunsti lõimiv keskkonnateatri lavastus, kus lavastuse publik saab koha luksuslikul kruiisilaeval, et kogeda üle sajast etendajast ning muusikust koosneva trupi etteastet “laval”, milleks on Tartu imelised sillad ja kaldaruumid.

See hõrk rännaklavastus jutustab loo Emajõe hingest, katkematust liikumisest keset pidevas liikumises olevat elurikast ja kultuuririkast linnaruumi. Emajõgi, mis eraldab ja ühendab kaht linna poolt, loob sillad, mäletab, uueneb, ühendab.
Lavastuses on kallaste vahel põrgatatud koorilaulu, on moodsa tsirkusekunsti kiikesid, on luulet, on vaikust, on “vetelkõndimist”, on kujundujumist ja Hip Hop ’i bouncimist katustel, on raadioteatrit, virgutusvõimlemist, on aaria, on ülemhelisid… Peaosas säravad aga ikkagi kõige kirkamalt meie linna sümbolid – sillad. Kõik lavastuses on põimitud jõega kokku voolavaks tervikuks – jõe ja jõelinna inimeste looks.

Kui tartlased ja Tartu külalised näevad üldjuhul jõge kaldal olles, siis see lavastusprojekt annab uue perspektiiviga vaate – kogemuse,
kuidas kõlavad, liiguvad, paistavad kaldaruumid ning sillad, kui olla jõesängi voolamise rütmis. Laev, millel lavastuse publik jõe rütmis triivib on tsaaripere tellimusel ehitatud sajandivanune kruiisilaev Arabella I, kellest saab eesti vanim käigusolev laev ja Emajõe uhke uustulnuk.

Stsenarist ja lavastaja – Kati Kivitar
Muusikajuht – Ove-Kuth Soosaar
Koreograaf – Mari-Liis Martin

Osades: Janne Ševtšenko, Urmas Põldma, Külli Teetamm, Rauno Kaibijainen, Laureen Laar, Janek Savolainen ja üle 100 esitajaga trupp, kus on koorilauljaid, tänavatantsijaid, tsirkuseartiste, koolilapsi, harrastusnäitlejaid, sportlasi, muusikuid.

“Sildade muusika” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Korraldaja

Tartu Tantsuakadeemia

Asukoht

Rebase 18, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki