Liigu otse sisu juurde
2. nov. 2024 - 2. märts 2025

Ryoji Ikeda soolonäitus

00:00

Eesti Rahva Muuseum

  • näitus/muuseum
  • Põhiprogramm

Info

Ryoji Ikeda on maailmakuulus jaapani helilooja ja kunstnik, kes on eelkõige tuntud enda audiovisuaalsete performance’ite ja installatsioonide poolest.

Piletid müügil peagi.

Ikeda loomingut on suures osas inspireerinud teadus ning 2014.-2015. aastal viibis ta residentuuris Euroopa Tuumauuringute Organisatsioonis (CERN): https://arts.cern/artist/ryoji-ikeda. CERN-is läbitud residentuuri tulemusena valmis teos „Supersümmeetria“, mille eest pälvis Ikeda maineka Ars Electronica auhinna (Collide@CERN 2014 Prix Ars Electronica). 2015.-2016. aastal oli see ruumiinstallatsioon nähtaval ka Kumus: https://kumu.ekm.ee/syndmus/ryoji-ikeda-supersummeetria/.

2024. aastal naaseb Ikeda Eestisse võimsamalt kui kunagi varem! Eesti Rahva Muuseumis avatakse tema soolonäitus, millel on väga selge seos Eestis tehtava teadustöö ja muusikaga. Ikeda loob spetsiaalselt ERM-i ruumidesse kaks uut teost: Tartu Ülikooli genoomika instituudi teadusandmetel põhineva audiovisuaalse installatsiooni ning heliistallatsiooni, mis valmib koostöös Eesti Filharmoonia Kammerkooriga. Lisaks eksponeeritakse näitusel juba üht eksisteerivat Ikeda loodud teost, milleks on audiovisuaalne installatsioon „data-verse“ (https://www.ryojiikeda.com/project/x_verse/).

Ryoji Ikeda soolonäitus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG

Korraldaja

Tartu 2024

Asukoht

Muuseumi tee 2, Lagedi, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki