Liigu otse sisu juurde
27. juuni - 14. juuli

“Rongirüüv”

19:00 - 22:00

Karilatsi Vabaõhumuuseum

  • teater
  • Lisaprogramm
Osta pilet 20 - 40 €

Piletid Piletilevis!

Info

Lavastus "Rongirüüv" on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist ja Miksteater toob selle tõsielul põhineva võrukeelse uuslavastuse vaatajateni 2024 aasta suvel. Etendused toimuvad vahemikus 27. juuni - 14. juuli Karilatsi Vabaõhumuuseumis, Karilatsi külas, Kanepi vallas, Põlvamaal.

Lavateos on rohkete originaallauludega põimitud lugu teise maailmasõja järgsest vabadusvõitlusest ja Eesti mehe enesetõestamise vajadusest. Tegevus põhineb tõestisündinud lool: 11. detsembril 1948 kaaperdasid metsavennad Johannes Heeska juhtimisel Võrumaal Sõmerpalu jaama lähedal üliturvatud reisirongi ja röövisid sealt 152000 rubla põllumajandusmaksu raha. Seda tegid vaid 7 metsavenda, kes suutsid jätta mulje, et neid on väga suur hulk. Rööv lõppes inimohvriteta.

Lavaloo on kirjutanud Jan Rahman. Algidee ja laulusõnad Aapo Ilves, muusika autor on Erki Meister. Lavastaja Kristo Toots, lava- ja kostüümikunstnik Maarja Meeru(Vanemuine), koreograaf Andre Laine, lavavõitlus Kaire Russ, helikujundus Kristjan Hagblöm ja Renee Trei, valguskujundus Martin Meelandi.
Peaosades: Kaia Skoblov ja Margus Jaanovits(Vanemuine).

Laval veel: Tarmo Tagamets, Margo Mitt, Alo Kurvits(Vanemuine), Karel Käos, Kristjan Hagblöm(Vanemuine), Renee Trei, Ülo Needo, Martin Tikk, Anne-Mai Tevahi, Ülle Sillamäe jt.

Etendused toimuvad Karilatsi Vabaõhumuuseumis, Karilatsi külas, Kanepi vallas, Põlvamaal.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-polva

Keeled

  • EST

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele

Korraldaja

Miksteater

Asukoht

Karilatsi Vabaõhumuuseum, Karilatsi küla, 63505 Põlva maakond

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki