Skip to main content
28. juuni - 14. juuli

“Rongirüüv”

19:00 - 22:00

Kanepi vald | Karilatsi Vabaõhumuuseum

  • muusika
  • teater
Piletikassas (kohapeal) 25 - 50 €

Piletid peatselt veebis müügil!

Info

Lavastus "Rongirüüv" on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist ja Miksteater toob selle tõsielul põhineva võrukeelse uuslavastuse vaatajateni 2024 aasta suvel. Etendused toimuvad vahemikus 28. juuni - 14. juuli Karilatsi Vabaõhumuuseumis, Karilatsi külas, Kanepi vallas, Põlvamaal.

Lavateos on rohkete originaallauludega põimitud lugu teise maailmasõja järgsest vabadusvõitlusest ja Eesti mehe enesetõestamise vajadusest. Tegevus põhineb tõestisündinud lool: 11. detsembril 1948 kaaperdasid metsavennad Johannes Heeska juhtimisel Võrumaal Sõmerpalu jaama lähedal üliturvatud reisirongi ja röövisid sealt 152000 rubla põllumajandusmaksu raha. Seda tegid vaid 7 metsavenda, kes suutsid jätta mulje, et neid on väga suur hulk. Rööv lõppes inimohvriteta.
Lavaloo on kirjutanud Jan Rahman. Algidee ja laulusõnad Aapo Ilves, muusika autor on Erki Meister. Lavastaja Kristo Toots, lava- ja kostüümikunstnik Maarja Meeru(Vanemuine), koreograaf Andre Laine, heli- ja valguskujundaja Martin Meelandi.
Peaosades: Kaia Skoblov ja Margus Jaanovits(Vanemuine).
Laval veel: Tarmo Tagamets, Margo Mitt, Mart Toome(Tallinna Linnateater), Kristjan Hagblöm, Renee Trei, Martin Tikk, Anne-Mai Tevahi, Ülle Sillamäe jt.
Etendused toimuvad Karilatsi Vabaõhumuuseumis, Karilatsi külas, Kanepi vallas, Põlvamaal.

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele

Korraldaja

Miksteater

Asukoht

Karilatsi Vabaõhumuuseum, Karilatsi küla, 63505 Põlva maakond

Vaata veel

Vaata kõiki