Liigu otse sisu juurde
5. - 9. nov.

Rahvusvaheline noore vaataja teatri festival NAKS 2024

15:00 - 23:55

Tartu

  • teater
0 - 65 €

Info

Rahvusvaheline noore vaataja teatri festival NAKS toimub 5.-9. november 2024 Tartus. NAKS on ainus täielikult noorele vaatajale ehk lastele ja noortele suunatud teatrifestival Eestis. Festivali korraldab ASSITEJ Eesti Keskus.

Viie päeva jooksul jõuavad festivali publikuni kõige uuemad ja eriilmelisemad laste- ja noortelavastusted.

Kokku on festivalil võimalik näha neljateist teatritruppi Eestist ning kuute välisetendust. Lisaks toimuvad töötoad, lastekultuuriseminar, avalik näidendilugemine, noorteprogramm ja vestlusringid.

Seekordne festival keskendub erivajadustega inimestele tehtavale teatrile.
Festivalil etendub Rootsi Kompanii Giraff muusikaline tsirkuselavastus “Moln” ja Dockteatern Tittut “SNÖ”(vanusele 4+), mis viib meid lumisesse saami maailma. Rootsist on laval ka Bobbi Lo Production interaktiivse tantsulavastusega “Tee nii nagu ütlen” (“Do as I say”). Ühendkuningriikidest on kohal Barrowland Ballet “Mänguline tiiger” (“Playful Tiger”), mis on mõeldud autismispektriga lastele ja tantsuetendus “Tiigrilugu”(“Tiger Tale”.) Vaegnägijatele on kavas Nähtamatu Teatri (EST) muinasjutuline lavastus “Sõnalausuja”, Miksteater ja leedulaste Dansema Tantsuteatri tantsulavastus “Silmadeta maailm”. Helena Krinal on loonud interaktiivne tantsulavastuse beebidele, mis kannab nime “Kujumuutja”. Tantsulisi elamusi pakub ka Sõltumatu Tantsu Lava “Transcendita” ning ZUGA Ühendatud Tantsijate kliimateemadel lavastus. Big Wolf Company esitab folkoorisugemetega akrobaatikalavastuse “Kolm õde”.

VAT teater esineb foorumteatri stiilis lavastusega “Vaheaasta”, kus publik saab sekkuda etenduse kulgu pakkudes omapoolseid soovitusi loo lahendamiseks. Lisaks saab näha lavastusi “Mesilane sinu peas”, mis on hoogne ülevaade ühe lapse argipäeva rõõmudesse ning muredesse, Jaanika Juhansoni “Iidvana igavik”, Teater Must Kast “Lilli”, Vene Teatri etendus “Seotud”, mis räägib laste ja vanemate suhetest. Noorte eneseotsinguid kajastab ka Ugala Teater. Piip ja Tuut Teater toob lavale lavastuse “Volditud Eesti”, et saada vastus küsimusele, mis on kodukoht.

Piletid: festivalipass 65 eur festivalipass õpilane/erivajadustega inimene 55 eur

Info täieneb jooksvalt.

Rahvusvaheline noore vaataja teatri festival NAKS 2024 on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav intellektipuudega inimestele
  • väikelapsega pere sõbralik

Korraldaja

MTÜ ASSITEJ Eesti Keskus

Asukoht

Tartu linn

Vaata veel

Vaata kõiki