Liigu otse sisu juurde
L 27. apr.

Politseireid: kõik tšillivad

17:00 - 23:00

Tartu linn | Tartu Raekoja plats

  • kogukond
  • koolitus
  • muusika
  • sport

Tasuta

Info

Politsei teemapäev Tartu Raekoja platsil, kust ei puudu muusika, politsei masinapark maal ja vees, päris ehe piiripost, kiirreageerijad, politseikoerad ja palju muud. Tegevusi jagub nii suurtele kui väikestele!

Reidil jagub tegevust kõigile ja kogu õhtu vältel. Kohal on politsei ja piirivalve masinapark, kus igaüks saab katsetada, kuidas politseiauto rooli keerata ning sireeni tööle panna, lisaks saab uudistada politseibussi kongi, istuda politsei mootorrattal ning tutvuda paljude teiste politseisõidukitega.

Lisaks Raekoja platsil olevale masinapargile näeb Emajõel oma silmaga piirivalvekaatrit ning saab jälgida, kuidas veevoolu kukkunud inimest päästetakse. Harukordne võimalus on näha ja katsuda uut piiritaristut ning teha ajalooline pilt trahvivabalt piiripostiga. Piirivalvurid toovad uudistamiseks välja ka UTV ning teisi oma töös kasutatavaid masinaid.

Politseireidi käigus saab iseenda randme ümber katsetada käeraudu, kiirust ületamata lähedalt tutvuda stalkeri ja muude politseimasinates olevate seadmetega. Proovida saab ka erivahendeid, katsuda massiohje kilpi ja kiivrit, selga panna kuulivesti, vaadata kuidas kriminalistid sündmuskohal asitõendeid koguvad ning anda ka sõrmejälge.

Mõistagi ei puudu politseireidilt kiirreageerijad, kes tutvustavad pikema jutuga oma tööd ja näitavad töövõtteid. Ka on huvilistel võimalus end proovile panna kiirreageerijate füüsilistes katsetes! Põhja prefektuuri kolleegid sõidutavad selleks puhkus kohale ka ehtsa kiirete ja vihaste soomusauto.

Oma teravat nina ja hambaid näitavad politsei teenistuskoerad. Muuhulgas teevad nad ka demoesinemise ning kogu õhtu jooksul on võimalus koerajuhtidelt teenistuskoertega seoses küsimusi esitada.

Lapsi lõbustab Lõvi Leo ning soovijad saavad endale ühes politseinikega meisterdada temaatilisi rinnamärke.

Erinevates telkides jagub tegevusi õhtu jooksul kõigile. Pisemad saavad ühes piirkonna- ja abipolitseinikega joonistada, meisterdada ning teisi põnevaid asju katsetada. Suurematel on võimalus kriminaalpolitseinike käest näiteks kelmusskeemide kohta uurida – kuidas ennetada ja ära tunda, et teid püütakse tüssata. Kohal on ka lastekaitsegrupp, kes selgitab, kuidas ära tunda, kui laps on vägivallaohver, kuhu pöörduda ja mida teha.

Pere- ja sõbrapilte aitab jäädvustada mobiilne kiiruskaamera.

Muusikalise meelelahutuse eest hoolitsevad Tallinna politseiorkester ja politseikoor Chorus Menticum.

Reidi juhivad politseinikud Ottomar ja Vaiko, kel lasub vastutusrikas roll huvilised linnaruumis lubatud piirkiiruse juures ja õigel teel hoida.

Reidiplaan:
17.00 politseireidi juhatavad sisse Tallinna politseiorkester ja politseikoor Chorus Menticum
17.50 instruktaaž reidil osalejatele
18.00 politseikoerte demo
18.15 Lõuna prefekt Vallo Koppeli ja Tartu politsei piirkonnavanema Siim Linnardi järelevalvetegevused kogukonnaga
18.30 Atlantise juures Emajõel näitavad piirivalvurid oma kaatrit ning toimub pinnaltpääste demo
19.00 kiirreageerijate demo
20.00 sportlikud väljakutsed politseinikega
21.00 kiirrerageerijate demo
22.00 politseireid lõpeb Sireeniga (operatiivjõudude ansambel)

P

Keeled

  • EST

Ligipääsetavus

  • väikelapsega pere sõbralik
  • hästi käituva lemmikloomaga külastajad

Korraldaja

Politsei- ja Piirivalveamet

Asukoht

Raekoja plats, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki