Liigu otse sisu juurde
L 14. sept.

Performatiivne installatsioon „Peal kiri peal“

14:00 - 18:00

Viljandi linn | Viljandi Koidu Seltsimaja

  • näitus/muuseum
  • teater
  • muu
  • Põhiprogramm

Info

„Peal kiri peal“ on semiootikale tuginev performatiivne installatsioon. Jaapani etenduskunstnikud Keisuke Sugawara ja Shion Yokoo uurivad konventsinaalseid olemisviise ja uskumisi. Avatud Viljandi Koidu Seltsimajas neljapäeval, 12. septembril 2024 vahemikus kl 18-22 ja laupäeval, 14. septembril 2024 kl 14-18.

Toome kahtluse alla üldlevinud ja tavapärased tajud ja väärtused ning etenduskunstide seisundi, semiootika, sotsioloogia ja kommunikatsiooni uuringute seisukohast. Dekonstruktsiooni abil uurime uusi võimalusi mõtlemise ning meie ümber olevate mitmekülgset olemust, luues erinevatest kunsti- ja akadeemilisi elementidest kompositsiooni, ühendades videod, helid, inimkehad ning looduslike ja kunstlike materjalid. Näiteks, kuidas tajutakse „Peal kiri peal“ selle märkide kaudu? Oleme teadlikud ka „musta kasti“ olemasolust kommunikatsioonis, st sageli ei sobi saadetud ja saadud sõnumid omavahel kokku, kuna igaühel on oma unikaalne tööriistakomplekt märkide mõistmiseks, kuid siiski teeme siinkohal katse.

Meie elud ja meid ümbritsevad keskkonnad muutuvad päev-päevalt sotsiaalpoliitiliste tingimuste ja keskkonnaprobleemide tõttu. Üks ellujäämise strateegia võib olla oma uskumuste ja põhimõtete loomine sõltumata nende tõesusest. Usume, et sellises olukorras on meil vajadus ehitada oma elu ja sotsiaalset reaalsust avatuma meelega.

Projekt Performatiivne installatsioon „Peal kiri peal“ on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.
Euroopa kultuuripealinna tegemisi toetavad A. Le Coq, Delfi Meedia, Top Auto ja Lux Express.

Sündmuse videosisul on eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid ning saalis on käe- ja/või seljatugedega istekohad.

Keisuke Sugawara
on Jaapani etenduskunstnik/koreograaf, kes tegutseb Saksamaal Berliinis ja kellel on üle 10 aasta professionaalset karjääri. Tema tööd jagavad paljusid omadusi installatsioonikunstiga, keskendudes samal ajal füüsilisele lähenemisele, mis on mõeldud selleks, et publik saaks seda kogeda terviku ruumina. Aastal 2017 kolis ta Saksamaale, et oma karjääri edasi arendada. Ta on lavastanud üle 10 etenduse ning on kutsutud mitmetele rahvusvahelistele kunstifestivalidele.

Shion Yokoo
väljendab end ja ümbritsevat (etendus)kunsti alal inimlikult ja ausalt, uurides nii teoreetiliselt kui ka praktiliselt teatraalsust ja antiteatraalsust. Ta on pärit Jaapanist, kuid tegutseb praegu Eestis. Lõpetas Viljandi kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala ning Tartu Ülikooli semiootika magistrantuuri.

Autorid: Keisuke Sugawara ja Shion Yokoo
Partner: Tartu 2024 ja EU-Japan Fest
Tehniline tugi: Tatsumi Ryusui ja Marko Odar
Video: Kärt Petser

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-viljandi

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav kuulmispuudega inimestele

Korraldaja

kotonoha OÜ

Asukoht

Carl Robert Jakobsoni 18, Viljandi, Viljandi maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki