Skip to main content
P 25. aug.

Pärt & Händel

18:00 - 19:15

Tartu linn | Tartu Pauluse kirik

  • muusika
Osta pilet 30 €

Täispilet 30 € / Sooduspilet 20 € / Pilet kahele 50 € Toetajapilet 100 €

Info

Concerto Copenhagen, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 esitlevad: Pärt & Händel. Kontsert loob silla erinevate ajastute vahel, ühendades 18. sajandi kõlamaailma tänapäeva olulisima väärtmuusikaga. Esitajateks on Arvo Pärdi muusika hinnatud interpreedid Tõnu Kaljuste ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor ning Põhjamaade juhtiv barokkorkester Concerto Copenhagen.

Arvo Pärt
„Silouans Song“ keelpillidele
„Trisagion“ keelpillidele
„Stabat Mater“ segakoorile ja keelpilliorkestrile

Georg Friedrich Händel
„Zadok the Priest“ segakoorile ja orkestrile
„Dixit Dominus“ solistidele, koorile ja orkestrile

Concerto Copenhagen
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Tõnu Kaljuste

Kontsert „Pärt & Händel“ on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kahe omanäolise kollektiivi koostöös avastatakse koos suurmeistrite – Arvo Pärdi ja Georg Friedrich Händeli – loomingu uusi tahke. Inimhääle ja loodusmaterjalidest vanamuusika pillide kooslus on üks põliseid viise muusika esitamiseks. Kavas olevaid Pärdi teoseid interpreteerib CoCo ajastu pillidel esmakordselt, mis loob uudseid võimalusi helilooja sügava ja mitmekihilise loomingu tõlgendamiseks. Ka Arvo Pärdi varasemad tintinnabuli stiilis teosed loodud samuti ajastupillide kõlale mõeldes. Pärdi muusikale sekundeerib barokiajastu suurkuju Händeli särav looming.

Põhjamaade juhtiv barokkorkester Concerto Copenhagen (CoCo) on üks põnevamaid vanamuusikale pühendunud ansambleid maailmas, kes mängib ajaloolistel instrumentidel. Orkester on hinnatud nii oma kõrge mängukvaliteedi kui ka mitmekesise repertuaari poolest – lisaks barokiajastu tuntud heliloojatele esitavad nad vähetuntud olulisi teoseid Skandinaavia heliloojatelt. Pikka aega on CoCo sooviks olnud varajase muusika kõrval esitada ka Arvo Pärdi loomingut ajastu pillidel koos Pärdi muusika hinnatumate interpreetidega, Tõnu Kaljuste ja Eesti Filharmoonia Kammerkooriga.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) on kujunenud üheks tuntumaks Eesti muusikakollektiiviks maailmas. Kahe Grammy ja maineka Gramophone’i auhinnaga pärjatud koori on kutsutud esinema paljudele mainekatele festivalidele ja kuulsatesse kontserdipaikadesse kogu maailmas nagu BBC Proms, Aix-en-Provence’i festival, Carnegie Hall, Sydney ooperimaja, Viini kontserdimaja, Los Angelese Walt Disney nimeline kontserdimaja jpt. 2020. aastal valis BBC muusikaajakiri Classical Music Eesti Filharmoonia Kammerkoori kümne parima koori hulka maailmas. Koori asutas 1981. aastal Tõnu Kaljuste, kes oli selle kunstiline juht 20 aastat ning alates hooajast 2021/2022 taas EFK peadirigent.

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav kuulmispuudega inimestele

Korraldaja

Eesti Filharmoonia Kammerkoor

Asukoht

Riia 27, 51010 Tartu

Vaata veel

Vaata kõiki