Liigu otse sisu juurde
12. apr. - 19. mai

Pärnu-Tartu-Pärnu kunstiekspress

17:00 - 18:00

Tartu linn | Tartu Kunstimaja

  • näitus/muuseum

Tasuta

Info

Tartu Kunstimaja ja Pärnu Linnagalerii koostööprojekt "Pärnu-Tartu kunstiekspress" toob kokku kahe Eesti linna kunsti. Linnad, mis on küll distantsilt kauged, kuid kunstilt lähedased. Projekti eesmärgiks on mitmekesistada kahe linna kultuurielu kahe suure osaga: Pärnu Linnagalerii korraldatav "Pärnu kunstisuvi" Tartus ja Tartu 2024 kultuuripealinn Pärnus.

12.04.2024 kell 17 avatakse Tartu Kunstimajas 3 Pärnu näitust!
Näitused jäävad avatuks kuni 19.05.2024.

Suures saalis avatav näitus “Edela-Eesti anarhismi eripärad” tutvustab Pärnuga seotud kunstnike loomingut 90. aastate lõpust tänapäevani, keskendudes performance’ile ja installatsioonile ning välistades kronoloogilise järjestuse. Mõiste “Edela-Eesti anarhism” viitab Pärnu koolkonna tegevusele kunstimaailma hierarhiast väljaspool. Näitusel esitletakse ligi 100 fotodokumentatsiooni ja 50 videodokumentatsiooni ning füüsilisi kunstiobjekte. Näitusel osalevad oma teoste dokumentatsioonidega Billeneeve, Ville-Karel Viirelaid, Andrus Joonas, Tanel Saar, Siram, Sorge, Rauno Teider, Janno Bergmann, Cnopt, Art Container, Rubens, Tsirkus-Kunst-Teater “Põleva Kaelaga Kirjak“.
Kuraator: Janno Bergmann

Näitus “MEES&MEES” (kuraator Jan Leo Grau) Monumentaalgaleriis ja “NAINE&NAINE” (kuraator Marian Grau) väikeses saalis keskendub mehe ja naise positsioonidele tänapäeva ühiskonnas. Antud näituseformaat oli viis aastat osaks Pärnu Kunstisuve programmis.

“MEES&MEES” uurib maskuliinsuse mõisteid läbi kunstiteoste, kus kunstnikud nagu Naro Pinosa ja David Williams seavad kahtluse alla traditsioonilised arusaamad mehelikkusest.
“NAINE&NAINE” esitleb viie naiskunstniku loomingu kaudu erinevaid naisena ellujäämise strateegiaid, nagu Jill Petersi dokumentatsioon Albaania “vannutatud neitsitest” ja Lilia Li Mi Yani fotoseeria “Küps ilu”.
Näitustel osalevad ka kunstnikud nagu Valdek Laur, Arne Svenson, Sandra Jõgeva ja teised, kes oma töödega käsitlevad seksuaalsust, vananemist, naudinguid ja sotsiaalmeedia mõju tänapäeva ühiskonnas. Valeria Vavoomi digikunst ja Mare Tralla installatsioon “Meil on veel kana kitkuda” näitavad erinevaid lähenemisi sotsiaalsetele teemadele ning võitlusele võrdsuse ja võimu eest.

“Pärnu-Tartu kunstiekspress” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Külasta lisaks ka selle piirkonna külalislahkuse võrgustiku liikmeid: https://tartu2024.ee/soovitused/?_suggestions_location=tartu-linn%2Ctartu-vald

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele

Korraldaja

Pärnu Linnagalerii

Asukoht

Vanemuise 26, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki