Liigu otse sisu juurde
26. jaan. - 1. juuli

Näitus “Tšehhi naisteadlased ja nende panus teadusesse”

14:00

Tartu linn | Teaduskeskus AHHAA fuajee

  • näitus/muuseum
  • Lisaprogramm

Tasuta

Info

Tšehhi Vabariigi Suursaatkond ja Teaduskeskus AHHAA kutsuvad kõiki suuri ja väikseid teadushuvilisi näitusele "Tšehhi naisteadlased ja nende panus teadusesse". Näitus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Näitus tutvustab eelkõige nooremale põlvkonnale mitmeid olulisi Tšehhi naisteadlasi, nende saavutusi ja samme teerajajaks saamisel. Tegu on kahtlemata omanäolise ja pilkupüüdva materjaliga, mille loojad on kasutanud pigem kunstilist kui realistlikku lähenemist: kõigi teadlaste portreed on kujutatud karikatuuridena ning seega ei püüa nad olla originaalide täpsed koopiad. Pigem on näituse eesmärgiks võimaldada tähelepanelikul külastajal leida kokkusobiv paar – naisteadlane ja tema panus teadusesse.
Aegadel, mil haridus, erudeeritud erialane karjäär ja iseäranis karjäär teaduses oli naiste jaoks midagi tõeliselt revolutsioonilist, leidus ikkagi mitmeid vapraid teerajajaid, kes saavutasid edu ja suutsid jätta oma jälje nii Tšehhi kui ka maailma teaduse arengusse. Tule ja vaata, kui paljusid neist oskaksid nimetada!

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST

Korraldaja

Tšehhi Vabariigi Suursaatkond Eestis

Asukoht

Sadama 1, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki