Liigu otse sisu juurde
5. apr. - 29. sept.

Näitus „Teadmata“

17:00

Tartu Ülikooli loodusmuuseum

  • näitus/muuseum
  • Põhiprogramm
10 €

Sooduspileti hind on 5 eurot ja perepileti hind 20 eurot.

Info

Näitus „Teadmata“ on osa Tartu 2024 põhiprogrammist ja keskendub ohustatuse kultuurilisele tähendusele, et juhtida kunstiliste vahenditega avalikkuse tähelepanu väljasuremise eri tahkudele.

Näitus „Teadmata” eksponeerib loodusmuuseumi püsikogu keskel nüüdiskunsti, et käsitleda inimeste suhet ohustatud ja väljasurnud liikidega. See on seotud näitusega „Kadunud”, mis toimub loodusmuuseumi lähedal Tartu Kunstimajas (23.08–06.10.2024). Näituste eesmärk on ähmastada teaduse ja kunsti vahelisi piire, et aidata mõista keskkonnaseisundi halvenemist ning esitada küsimusi liikide ohustatuse, väljasuremise protsessi ja selle seire kohta.

Näituse kureerimisel lähtutakse loova uurimistöö lähenemisest, mis viib kokku teaduse ja kunsti praktikad. Näitused on seotud Tartu Ülikooli teadusprojektidega „Ohustatud liikide tähendused kultuuris: ökoloogia, semiootiline modelleerimine ja retseptsioon“, mis rõhutab kunstide panust mitte üksnes selle probleemi vähendamisse, vaid ka kriitiliselt teadlike teoste loomisesse ühenduses teadusliku uurimistööga, ning „Sobimatud jäänused: loovuurimuslik lähenemine ohustatud liikidele“. Teadusprojektidest esimest rahastab Eesti Teadusagentuur ning teist Kultuuriministeerium. Näitust toetab Prantsuse Instituut Eestis.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG

Korraldaja

Tartu Ülikool

Asukoht

Vanemuise 46, 51003 Tartu

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki