Liigu otse sisu juurde
5. apr. - 23. sept.

Näitus „Teadmata“

17:00

Tartu Ülikooli loodusmuuseum

  • näitus/muuseum

Tasuta

Info

Näitus „Teadmata“ on osa Tartu 2024 põhiprogrammist ja keskendub ohustatuse kultuurilisele tähendusele, et juhtida kunstiliste vahenditega avalikkuse tähelepanu väljasuremise eri tahkudele.

Näitus „Teadmata” eksponeerib loodusmuuseumi püsikogu keskel nüüdiskunsti, et käsitleda inimeste suhet ohustatud ja väljasurnud liikidega. See on seotud näitusega „Kadunud”, mis toimub loodusmuuseumi lähedal Tartu Kunstimajas (23.08–06.10.2024). Näituste eesmärk on ähmastada teaduse ja kunsti vahelisi piire, et aidata mõista keskkonnaseisundi halvenemist ning esitada küsimusi liikide ohustatuse, väljasuremise protsessi ja selle seire kohta.

Näitused on seotud ka Tartu Ülikooli teadusprojektiga „Ohustatud liikide tähendused kultuuris: ökoloogia, semiootiline modelleerimine ja retseptsioon“, mis rõhutab kunstide panust mitte üksnes selle probleemi vähendamisse, vaid ka kriitiliselt teadlike teoste loomisesse ühenduses teadusliku uurimistööga. Näituse kureerimisel lähtutakse loova uurimistöö lähenemisest, mis viib kokku teaduse ja kunsti praktikad.

Korraldaja

Tartu Ülikool

Asukoht

Vanemuise 46, 51003 Tartu

Vaata veel

Vaata kõiki