Liigu otse sisu juurde
14. juuni - 15. dets.

Näitus „Me eksleme maailma rajus. Geislingen 1944 – Tartu 2024″

10:00 - 18:00

Tartu linn | Tartu Ülikooli kunstimuuseum

  • näitus/muuseum
  • Lisaprogramm
Piletikassas (kohapeal) 4 €

Info

Tartu Ülikooli kunstimuuseumis avatav näitus teeb nii tagasivaate ajalukku kui ka pöörab pilgu kaasaega - Tartus varjupaiga leidnud Ukraina kunstnikele.

2024. aastal möödub 80 aastast suurpõgenemisest, mil oma kodudest olid sunnitud lahkuma hinnanguliselt 80 000 eestlast. Neist üle poole leidsid ajutise või püsivama pelgupaiga Saksamaal, sh Geislingeni põgenikelaagris. Viimases kujunes omamoodi riik riigis olukord, kus märkimisväärselt lühikese ajaga asutasid eestlased oma kooli, ajalehed, näiteringi ja laulukoori.Paraku on Euroopa ka täna olukorras, kus paljud peavad sõja eest varju otsima ning on seeläbi jõudnud Tartusse. Näitus tutvustab Tartus elavaid ja töötavaid Ukraina kunstnikku – Viktoria Berezinat ja Anna Ryazanovat jt.

Samuti teeb näitus sissevaate Geislingenis elanud kolme Eesti kunstniku – Agathe Veeber, Endel Kõks ja Hans Tsirk – argiellu ja loomingusse, kelle õpinguperiood möödus Tartu linnas.

Näitus tegeleb küsimusega, mis tähendust kannab kunst ja looming võõras kultuuriruumis ajal, mil kodumaa on sõja küüsis. Eksponeeritud on nii kunstilooming, arhiivmaterjalid kui ka kunstnike isiklikud lood.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG

Korraldaja

Tartu Ülikooli muuseum

Asukoht

Ülikooli 18, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki