Liigu otse sisu juurde
5. apr. - 5. mai

Näitus “Kant 300 Tartus: käsikirjadest taevani”

16:15 - 19:00

Tartu linn | Tartu Ülikooli raamatukogu näituste saal

  • kirjandus
  • näitus/muuseum

Tasuta

Info

Reedel, 5. aprillil avatakse Tartu Ülikooli raamatukogu näituste saalis filosoof Immanuel Kanti 300. sünniaastapäeva puhul näitus „Kant 300 Tartus: käsikirjadest taevani“, mis toob esimest korda publiku ette tema käsikirjad ning kirjavahetuse kaasegsete ja mõttekaaslastega.

Näituse kuraatori Eduard Parhomenko sõnul võib Immanuel Kanti pidada õhtumaise filosoofia ainsaks suurkujuks, kes on võrsunud meile lähedasest kultuuriruumist, kui võtta mõõdupuuks Platon, Aristoteles ja Descartes. Tema vahetud õpilased ja mõttekaaslased õpetasid taasavatud Tartu Ülikoolis. Raamatukogus hoiul olevate originaalkäsikirjade ja kirjavahetuse põhjal pandigi kokku näitus.

Näitusel on väljas ka filosoofi loengukursuste käsitsi kirjutatud materjalid ja kirjad kaasaegsetele, näiteks Johann Gottfried Herderile, samuti tema teoste esmaväljaanded. Lisaks saab tutvuda käsikirjade ja trükistega, mis kajastavad Kanti filosoofia vahetut retseptsiooni Eestis, eelkõige Tartu Ülikoolis 19. sajandi alguses. Eriline eksponaat on Kanti surimask, mis osteti Tartu Ülikoolile 19. sajandi Saksa arsti ja neuropsühholoogia rajaja Franz Joseph Galli kogust.

Näitusega koos saab alguse ka kaheksast 35-minutilisest ettekandest koosnev loengusari, millega antakse ülevaade Kanti filosoofiast ja selle mõjust kolme sajandi jooksul. Loengud toimuvad neljal nädalal ja nende kava saab vaadata siit: https://sisu.ut.ee/kant/n%C3%A4itus

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST

Korraldaja

TÜ raamatukogu

Asukoht

Wilhelm Struve 1, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki