Liigu otse sisu juurde
12. juuli - 17. aug.

Näitus “Ilmar Malin 100. Homo Ludens”

17:00 - 18:00

Tartu linn | Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Pallas

  • näitus/muuseum
  • Lisaprogramm

Tasuta

Info

Tänavu möödub 100 aastat Ilmar Malini (1924–2024) sünnist. Ta oli üks olulisemaid 20. sajandi teise poole Eesti ja eelkõige Tartu maalikunstnikke. Oma mitmekesise karjääri jooksul jõudis ta liikuda kooliaastate kohustuslikust sotsrealismist läbi sügavuti mineva sürrealismi 1990ndate uute suundumuste installatsioonikunstini.

Galeriis Pallas avatav näitus keskendub eelkõige Malini sürrealismivälisele loomingule, pakkudes seeläbi kontrapunkti Tartu Kunstimuuseumis viimaseid päevi üleval olevale väljapanekule „Ilmar Malin. Igaviku hõõg”. Samuti soovisid kuraatorid keskenduda teostele, mida publik on näinud harva kui üldse, sest need asuvad erakogudes või raskesti ligipääsetavas kohtades.

Galerii suur saal on maalide päralt ning näha saab teoseid alates väga varastest portreedest ja ERKI lõputöö eskiisist kuni monumentaalsete maaliseeriateni, mis on esimest korda toodud oma algsest kohast näitusele. Lisaks eksponeeritakse Malini töid reisidelt Kesk-Aasias, töötamiselt Ida-Virumaa tööstusmaastikul ja tema rikkalikku portreeloomingut.

Keldris on suur valik kunstniku sürrealistlikke joonistusi ja graafikat, mida erinevad uurijad on pidanud tema sürreaalse loomingu kvintessentsiks. Samuti on sinna taasloodud Malini installatsioone. Teise korruse projektiruumis on üleval monumentaalteoste reproduktsioonid, eskiisid ja arhiivimaterjal.

Näituse kuraatorid on kunstniku poeg Jaan Malin ning kunstiajaloolased Holger Rajavee ja Peeter Talvistu. Näituse on kujundanud Enn Tegova.
Teoste laenutajad: Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Kohtla-Järve Põlevkivimuuseum, Lääneranna vald, Tartu Kunstimuuseum, Tartu linn, Tartu Ülikool, Viinistu Kunstimuuseum ja erakogud.

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav intellektipuudega inimestele
  • hästi käituva lemmikloomaga külastajad

Korraldaja

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Pallas

Asukoht

Riia 11, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki