Liigu otse sisu juurde
13. - 15. juuni

Multimeediaetendus „Emajõe sünd“

18:00 - 23:55

Tartu linn | Emajõe Lodjakoda

  • film
  • teater
  • muu
30 - 50 €

Info

„Emajõe sünd“ on multimeediateos, kus loodus- ja inimhääled saavad põimuma kaasaegse muusika, loodusfilmi, animatsiooni ja lavalise liikumisega. Teose peategelaseks on Emajõgi, Lõuna-Eesti olulisimaid sümboleid ja maamärke, temaga seotud pärimused ja ajalugu. Laiemas plaanis aga ka jõe ja emaduse kujundite omavahelised seosed, kust aimdub arusaam jõest kui eluandjast ja -kandjast.

Helilooja Märt-Matis Lille loodava heli-ilma lähtekohaks on loodushelid, millele stuudios lisavad oma hääle ERSO orkestrandid. Etendustel on kaastegevad ERSO löökpillimängijad, kammerkoor, vokaalsolistid, näitlejad, elektroonilised instrumendid ja kannel. Visuaalselt on „Emajõe sünd“ mütopoeetiline rännak allikast suudmeni, mille keskseks narratiiviks on loodusfilm, mis jälgib ja järgib Emajõge lättelt (Pühajärvest) suudmeni (Peipsini) ja ühtaegu nii läbi ajaloo kui ka nelja aastaaja.

Lavastaja: Margus Kasterpalu
Kunstnik: Kristjan Suits
Videokunstnik: Taavi Varm
Loodusfilm: Remek Meel
Liikumine: Ingmar Jõela

Teose esitamiseks valmib Emajõe-äärse Lodjakoja laevaehitussaali unikaalne etenduskeskkond (publiku arv 320). Teose kestvuseks on 90 min.

Korraldaja

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Asukoht

Ujula 98, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki