Liigu otse sisu juurde
N 25. apr.

Martin Kohlstedt (DE)

19:00 - 21:00

Tartu linn | Tartu Jaani Kirik

  • muusika

Info

Damn.Loud esitleb: Saksa üks andekamaid pianiste ja produtsente Martin Kohlstedt esineb Tartu Jaani Kirikus 25. aprillil

Martin Kohlstedt on silmapaistev helilooja, pianist ja elektroonilise muusika produtsent. Tema varasemad albumid «Tag» ja «Nacht», «Strom» ja «Ströme», «Flur» ning viimane, nimega «Feld» on saanud rahvusvahelist tunnustust ja kontsertreise üle terve maailma.

Kuidas sulatada kokku tipptasemel elektroonika produktsioon, analoog- ja akustilised lähenemised, klassikaline kalverimäng ning välisalvestused? Martin Kohlstedtil võib olla see vastus, kuna just tema on oma live-esinemiste ja stuudiosalvestuste kaudu uued standardid seadnud. Kohlstedt segab intuitiivselt kokku erinevaid mõjutusi ja inspiratsioone ainulaadseks muusikaliseks sulamiks, mis mõjub rohkem elava kehana kui lugude loendina — olgu selleks tema suurejoonelised festivaliesinemised, introspektiivsed klaverikontserdid, mitmemõõteline filmimuusika või hoopiski kaasahaarav albumi kogemus.

Martin kirjeldab oma tööstiili modulaarse kompositsioonina: tema teosed on alati liikumas ega püüa kunagi kindlat vormi hoida, seda isegi kontsertide ajal. Improvisatsioon on eetos ja osa loomingulisest protsessist ning on võrdsel kohal julgusega mõjutada inimesi, ruumi ja konteksti. Kohlstedt ei karda ebaõnnestuda ning see julgus on miski, mis temast niivõrd eripärase artisti ka teeb.

Ta on koostööd teinud nii Leipzig Gewandhauseri koori kui ka kunstnikega nagu Douglas Dare, Sudan Archives, Henrik Schwarz jt ning on andnud välja muusikat ka Warner Classics alt. Lisaks omaenda kompositsioonidele kirjutab ta muusikat ka filmidele, näidenditele, podcastidele ja heliraamatutele. Juhib ka «Edition Kohlstedt» nimelist plaadifirmat ja püüab õigustada oma kohustusi rahvusvahelise kunstnikuna oma sünnikoha lähedal asuva metsauuendusprojektiga.

Sündmus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG
  • FIN

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav intellektipuudega inimestele

Korraldaja

Damn Loud

Asukoht

Jaani 5, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki