Liigu otse sisu juurde
P 30. juuni

Maailma Maaliini kunstiretk: avasta põnevat ääremaad!

17:00 - 20:30

Valga vald | Algus- ja lõpp-punkt: Valga Raudteejaam

  • muu
  • Põhiprogramm

Info

Tule suvisesse Lõuna-Eestisse erilisele kunstiretkele ja avasta, missugune on elu ääremaal! Maailma Maaliin on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 kavva kuuluv teistmoodi kunstiprogramm, mis viib publiku eribussiga Lõuna-Eesti ääremaad avastama. 3,5-tunnine ringreis algab piirilinn Valgast, liigub edasi Ähijärvele ja Harglasse ning toob lõpuks kunstisõbrad tagasi Valga raudteejaama.

⇝ Bussisõit kui kunstielamus

Läti etenduskunstnik Laima Jaunzema on kujundanud nii bussi sisemuse kui ka seal veedetava aja, et bussis oldud aeg poleks vaid vahemaa ületamine, vaid omaette elamus. Laima uurib oma teosega, mida on vaja, et üks ruum ja seltskond inimesi muutuks koduks või koduseks ning kas see on mingilgi määral saavutatav vaid mõne koosveedetud tunniga. Buss pakub publikule ka puhkeruumi, kuhu tagasi pöörduda pärast ääremaadel seiklemist. Aga mis peamine – see buss ei ole pelgalt buss, vaid Maailma Maaliini kunstiprogrammis ka üks peamine lugude jutustaja.

⇝ Ähijärve – koge kodutunnet putuka või linnuna
Jane Remmi ruumiinstallatsioon Ähijärvel, Karula rahvuspargis, kutsub avastama, mida peavad koduks mitte-inimestest olendid – linnud, putukad, kalad. Näitus pakub külalistele võimalust pugeda inim-mõõtmelistesse pesadesse ja urgudesse ning tunnetada, milline võib paista elu näiteks linnule või ämblikule.

⇝ Hargla – inimeseksolemise üleloomulikud juhtumid
Ameerikast pärit kunstniku Patrick Tubin McGinley heliinstallatsioon toob publiku Hargla Maakultuurimajja, kuhu vaid selleks hetkeks avanevad portaalid reaalsusesse, pakkudes meie meeltele pilguheite Koikküla suridele, Ghana sipelgatesse peitunud esivanemate hingedele, roma vanaema lugudele, Sri Lanka vaimudega suhtlemisele ning Kuuba ravitsejatele. Kõik lood on kogutud Lõuna-Eesti inimestelt nende endi emakeeltes.

⇝ Valga – linn, kus keegi elada ei taha?
Barbara Lehtna ruumiinstallatsioon uurib, kuidas elada linnas, mille kohta statistika ütleb, et seal ei taheta elada? Kuidas unistada homsest, kui tänane tundub küllaltki tume? Teos on inspireeritud kunstniku pikaaegsest kogemusest Valgaga ja küsimusest, kuidas olla õnnelik sellises näiliselt suvalises keskkonnas nagu seda on üks keskmine Eesti “provintsilinn”.

⇝ Mõnus äärepealne kogemus
See teistmoodi kunstiretk viib mänguliselt avastama, kuidas paistab elu siis, kui astuda kõrvale tavalistelt radadelt. Ekskursioon kutsub uurima, kogema ja mõtlema inimeseks olemise ääremaade üle – kes me oleme loomadena, kui kirju on inimeste endi liik ning kuidas otsime ja leiame end teiste inimeste seas.
Marsruut: Valga–Ähijärve–Hargla–Valga.

Kunstnikud: Jane Remm, Patrick McGinley, Barbara Lehtna, Laima Jaunzema
Kunstiline juht: Helena Krinal
Lähteidee autor: Nastja Pertšjonok

Praktiline info:

Ekskursioon toimub nii siseruumides kui õues – riietu vastavalt ilmale. Vali mugavad jalanõud ja rõivad.
Kohapeal on võimalik osta kerget kehakinnitust (sularaha). Kaasa võib võtta ka oma söögi- ja joogipoolist.
Võta kaasa oma termos või joogipudel, mida saab retke vältel täita.
Bussis on olemas konditsioneer, tualett ning tualeti kasutamise võimalus on kõikides peatuspunktides (Valga, Ähijärve, Hargla).
Programm on sobilik kõigile kunsti- ja avastamishuvilistele täiskasvanutele ning lastele. Väikelapsed vajavad

Keeled

  • EST

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav kuulmispuudega inimestele
  • väikelapsega pere sõbralik
  • hästi käituva lemmikloomaga külastajad

Korraldaja

MTÜ Rahvusvaheline maja

Asukoht

Jaama puiestee 12, Valga, Valga maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki