Liigu otse sisu juurde
N 8. aug.

Maailma Maaliini Ekskursioon: äärepealset puudutades

19:00 - 22:30

Valga vald | Algus- ja lõpp-punkt: Valga Raudteejaam

  • muu
  • Põhiprogramm

Info

See teistmoodi ekskursioon viib mänguliselt avastama, kuidas paistab elu siis, kui astuda kõrvale enda tavalistelt radadelt. Äärepealses maailmas saab tajuda, kuidas kogeb maailma putukas ja kuulda kokkupuudetest Sri Lanka deemonitega. Ekskursioon annab võimaluse ka leida vastuseid küsimusele, miks inimesed valivad ääremaal elamise. Ekskursioon kestab 3.5 tundi ning algab ja lõpeb Valgas.

⇝ Miks tulla?

Ääremaa on koht, kus saab puudutada äärepealset ja näha, mis on ääre taga. Seal saab avastada maastikke, mis igapäevastel radadel liikudes võivad jääda nägemata, kuulmata ja kogemata. Äärepealses maailmas on põnevust, rõõmu ja võimalusi näha maailma teistest perspektiividest.

Ekskursioon annab võimaluse tajuda maailma linnu vaatenurgast ja kuulda kokkupuudetest üleloomulikuga. Ekskursioon otsib vastuseid ka küsimusele: mis hoiab inimesi neis äärepealsetes paikades, miks nad ei koli suuremasse linna?

⇝ Kellele?
Kunsti- ja seiklushimulistele täiskasvanutele. Lastele alates 10 aastast (sobib ka noorematele lastele, aga nad vajavad kogemisel rohkem vanema tuge).

⇝ Ekskursiooniperiood on juuni-september 2024. Selle aja jooksul toimub 35 bussiekskursooni. Ekskursiooni algus- ja lõpp-punkt on Valga.

Maailma Maaliini buss viib publiku kahte Valgamaal kohta ja veidike ka üle piiri Võrumaale. Nendes paikades saab kogeda interaktiivseid installatsioone, mille on loonud kunstnikud koos Lõuna-Eesti kohalike kogukondadega.

Ekskursioon (äärest ääreni) kestab 3,5 tundi ja selle aja jooksul hoolitseb meie ekskursioonijuht selle eest, et osalejatel oleks täpselt sedavõrd mugav, samas huvitav, et ka neist võiks ekskursiooni ajaks vormuda väike kogukond.

Kuna ekskursioon toimub nii sees kui väljas, riietu vastavalt ilmale. Vali jalanõud, mis on mugavad erinevatel maastikel.
Ekskursioon kestab 3,5 tundi ja ekskursiooni ajal on võimalus soetada kerget kehakinnitust.

NB! Ekskursioonid toimuvad ka inglise keeles, selle kohta on eraldi sündmus!

⇝ Kes on Maailma Maaliin?

Maailma Maaliini teosed on loonud kolm kunstnikku koos Lõuna-Eesti kogukondadega.

⚆ Jane Remm uuris, mida peavad koduks mitte-inimestest olendid – linnud, putukad, kalad. Jane toob need kogemused ruumiinstallatsioonidega inimese jaoks kogetavasse mõõtkavasse. Nii saad Karula Rahvuspargis tunnetada, milline võib paista elu näiteks linnule või ämblikule.

⚆ Patrick Tubin McGinley heliinstallatsioon Harglas räägib kohtumistest üleloomuliku ja seletamatuga Lõuna-Eestis elavate eri paigust pärit inimeste lugude läbi. Selles installatsioonis kohtuvad erinevate lugude kaudu Koikküla surid, Ghana sipelgatesse peitunud esivanemate hinged, roma vanaema ja paljud teised.

⚆ Barbara Lehtna otsis vastust küsimusele, kuidas elada linnas, kus statistiliselt keegi elada ei taha ja kuidas unistada homsest kui tänane tundub erinevatel põhjustel küllaltki tume? Valga linna paigutatud installatsioon püüab lükata ümber Valga linna ümber keerlevaid müüte ja näidata, et ehk ei peitu progress ainult rahaliselt mõõdetavates numbrites ja kinnisvaraarenduses, vaid hästi tihendatud kogukonnas, kus igaühe individuaalsed omadused moodustavad tugeva terviku.

⚆ Kunstiline juht: Helena Krinal

⚆ Lähteidee autor: Nastja Pertsjonok

“Maailma Maaliini Ekskursioon: äärepealset puudutades” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-valga

Keeled

  • EST

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav kuulmispuudega inimestele
  • väikelapsega pere sõbralik
  • hästi käituva lemmikloomaga külastajad

Korraldaja

MTÜ Rahvusvaheline maja

Asukoht

Jaama puiestee 12, Valga, Valga maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki