Liigu otse sisu juurde
12. - 17. aug.

LOOduse LOOdu LOOmingus – Rahvusvaheline Maastikukunsti Sümpoosium

11:00 - 18:00

Pokumaa

  • muu
  • Põhiprogramm

Tasuta

Info

Toimub 2. rahvusvaheline Pokumaa Looduskunsti Sümpoosium, mis on publikule avatud kogu teoste valmimise ajaks iga päev kell 11-18. 17.08 kell 18 algab sümpoosiumi lõpetamine matkaga. Valminud teoseid tutvustavad nende loojad.

Rahvusvaheline puuskulptuuri ja maastikukunsti sümpoosium POKUJU!, mis toimub 12.08.2024 – 17.08.2024 Võru-, Põlva- ja Pokumaal

Rahvusvahelise maastikukunsti ja puuskulptuuri sümpoosiumi eesmärk on luua midagi imelist täiendama piirkonna külastuskohti, mis väärtustab loodust, puitu, kivi ja muud looduslikku kui väärismaterjale kunstiteoste loomiseks.

Esimene sümpoosium toimus 2021 juunis Pokumaal ning sai väga hea tagasiside kaheksa riigi kunstnikelt ning kogub tuntust siiani ja ka edaspidi kuni teoste loomuliku lõpuni looduses.

Teosed luuakse looduskeskkonda silmas pidades. Seeläbi on meie eesmärk kunsti ja looduse ühisosa laiendamine.

Kõik loodu jääb teoste loomuliku ea lõpuni vaatajate ette, misläbi saab ajas jälgida, mis juhtub inimese poolt looduga looduses ja kuidas luua nii, et loodus jääks kunstiga käsikäes võitjaks. Aluseks võetakse kohalikud kultuurikandjad ja nende tööd. Pokumaal loodu on Edgar Valteri käekirja ja arengueesmärke jälgiv. Maakondades leitakse (meie senised head partnerid Antsla ja Kanepi vald) omad käilakujud või alusteemad, millele rajada oma looduskunst.

Loodu võiks vaatajas kutsuda esile sõbralikku ja sooja tunnet looduses olemisest ning seeläbi ärgitaks mõtlema meie kultuuri ja looduse vahekordade üle. Loodetavasti osatakse näha kaugemale ja sügavamalt, kui professionaalsed skulptorid ja maasikukunstnikud suunavad vaatajaid “nägema”.

Teosed jäävad piirkonna külastajatele hilisemaks nautimiseks ja looduskeskkonna mõtestamiseks.

Professionaalsete kunstnike kõrvale ootame harrastajaid oma teoseid looma. Eraldi kahepäevase võistluse kuulutame välja peredele ja vanavanematele lastelastega. Nende harrastuse toetamiseks pakume eelnevalt koolitusprogramme sümpoosiumil osalevate kunstnike poolt.

Teemade paletti kuuluvad üldine kompositsiooniõpe, eritehnikad ja muu, mis aitaks õppeprogrammis osalejaid edaspidi pakkuda kunstiliselt küpsemaid teoseid ja väärtustada puitu kui imelist looduse loodut loominguks.

Pokumaa Looduskunsti Sümpoosium on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-voru

Keeled

  • EST
  • ENG
  • RUS

Korraldaja

Pokumaa SA

Asukoht

Padasoomäe talu, Urvaste, Võru maakond

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki